Chatová osada Lučina

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Přemýšlíte, kam letos v létě vyrazíte se svou rodinou nebo známými na dovolenou v České republice? Už jste navštívili krásnou chatovou osadu Lučinu na jihu Moravy?

k_r_craft / Pixabay

Rekreační oblast Lučina se nachází 3 km od Tvarožné Lhoty a 8 km od Strážnice. Je zde nádherná příroda, klid a spousta milých a příjemných chalupářů, kteří vás rádi přivítají.

Ubytování na Lučině

V rekreační oblasti se můžete ubytovat v chatové osadě Dunaj, která nabízí prostorné a dobře vybavené chatky včetně základního kuchyňského vybavení. Můžete si v pohodlí chatky uvařit výborný oběd, nebo navštívit místní restauraci.

Chatky mají své venkovní terasy se zahradním posezením. V areálu je velké využití pro děti. Naleznou zde bazén, houpačky, pískoviště, skluzavky i trampolínu. Parkovat můžete přímo v areálu u chatky a to bez poplatků.

Autokemp Dunaj nabízí větší kapacitu chatek. Chatky však nemají vlastní sociální zařízení, proto jsou zde k dispozici společné kuchyně a sprchy s toaletami, které jsou samostatně oddělané pro ženy a pro muže. Ubytování je zde levnější. Děti zde najdou skluzavky, houpačky i pískoviště.

Dále se můžete ubytovat v rekreačním středisku Anna nebo v hotelu Radějov nedaleko vodní nádrže.

Přírodní koupání na Lučině

Rekreační oblast Lučina nabízí všem turistům i chatařům krásnou vodní nádrž určenou ke koupání. Je tu skluzavka i skokánek a do vody se dostanete z přilehlé pláže nebo po schodech, které vedou do vody. V některé teplé dny jsou zde k dispozici i šlapadla za poplatek, na kterých se můžete plavit po přehradě a užívat si přilehlý les, krásnou přírodu a hlavně ten klid.

Turistika a volný čas v okolí

Ne procházku přírodou se můžete vydat kdekoliv. V okolí je spousta lesů, které jsou ideální pro houbaře. Najdete zde velké množství hub a také lesní ovoce. V blízkosti je Národní přírodní rezervace Čertoryje, která má nejrozsáhlejší květnaté bělokarpatské louky. Vyskytuje se tu také četný počet některých druhů rostlin nebo živočichů.

Můžete si udělat výšlap na nedalekou rozhlednu. Nachází se na úpatí Bílých Karpat jihovýchodně od Strážnice. Rozhledna nabízí pohled na Pálavu. V krásné letní dny uvidíte až do Rakouska, na pohoří Chřibů a dominantní Buchlovský hrad. Vstupné na rozhlednu činí 15 Kč pro návštěvníky starší 6 let.

Na kolech můžete vyrazit do Strážnice, kde můžete navštívit Strážnický zámek. Tento zámek byl původně gotického stylu, nyní se však pyšní v novorenezanční kráse. Je zde také k vidění Skanzen lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka, nebo můžete navštívit loděnici, kde si můžete půjčit výletní loď, se kterou můžete plout po Baťově kanále.

 

Autorka: Sellus Rio

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej