Dovolená na Slovensku

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Slovensko je krásná země. Všechny ty údolí, hory, kultura, krásná příroda vás určitě okouzlí.

tpsdave / Pixabay

Proč jet na Slovensko?

Slovensko je naše sousední země. Je nám tak blízko, a přitom tak daleko. Jak se říká: „Jiný kraj jiný mrav.“ Spousta lidí už se naučila jezdit na dovolenou na Slovensko, je to tam levné, i přesto vám Slovensko má co nabídnout. A pro ty, kteří tam ještě nebyli, proč tam nejet zrovna na tuto dovolenou? Slovenština je dosti podobná češtině, proto nebude problém se tam domluvit. Dokonce si můžete i popovídat.

Příroda

Slovenská příroda je přímo nepopsatelná, tak živá a nepředvídatelná, že nemá smysl ji blíže přibližovat. Zato má cenu přiblížit jednotlivé slovenské přírodní skvosty. Mezi chloubu Slovenska patří rozhodně slovenské hory čili Tatry. Tatry se dělí na východní a západní. Leží na území Slovenska a Polska. Zahrnují spoustu nádherných údolí a vrcholů. Rozhodně stojí za zmínku Kriváň, národní hora Slovenska. Kriváň se tyčí do výšky 2494 metrů nad mořem. Na jeho vrchol vedou dvě cesty, jedna ze Štrbského plesa a druhá z osady Tri Studničky. Cesta je sice poměrně náročnější, trvá okolo 10 ti hodin, ale opravdu stojí za to. Mezi další obdivuhodné vrcholy Tater patří například Rysy, což je hraniční vrchol s Polskem nebo třeba Baranec či Bystrá. Trochu z jiného soudku je Slovenský ráj, což je slovenský národní park. Existuje v něm spousta nádherných tras, při kterých zažijete opravdu dobrodružství.

Hrady a zámky

Slovensko je plné hradů a zámků či zřícenin. Strečno, Oravský hrad nebo Trenčianský hrad, to všechno jsou hrady a zříceniny, které Vás jistě vtáhnou do historie. Ukazují historii Slovenska, kterou samy byly součástí.

Lyžování a snowboarding

Slovensko je přímo rájem pro zimní sporty. Mezi nejznámější samozřejmě patří lyžování a snowboarding nebo také bobování. Všechny tyto sporty si můžete vyzkoušet ve velkých lyžařských střediscích na Slovensku jako je například Jasná, která svou velikostí sahá na paty i Alpským lyžařským střediskům.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)