Dovolená na Moravě? Nemusí být vůbec k zahození… 1. díl

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Přemýšlíte nad tím, že tento rok nevyjdou finance na dovolenou v zahraničí, ale přece jen by to chtělo místo na vypuštění páry s trochou klidu?

Mezi nejoblíbenější rekreační místa patří jistě kraje na jihu republiky a ještě častěji ta na Moravě. Víno, rozesmátá nálada a žádný spěch, to je Jihomoravský kraj, který vřele doporučuji všem s dobrou náladou a chutí navštívit sklípek a užít si bezstarostné chvíle.

Dalším adeptem je i Zlínský kraj, který za větším bráškou sice pokulhává a přitom dost z vás neví, o co přichází. Mnozí z vás si vyberou Vysočinu, která pod Moravu spadá pouze z poloviny. Nejméně navštěvovaný je pak poslední, olomoucký kraj i k němu si však něco povíme, protože by byla chyba opomenout jej.

Jihomoravský kraj

Nachází se zde hned dvě památky zapsané v Národních památkách UNESCO a to Lednicko-valtický areál v Lednici a známá vila Tugendhat v Brně. Každá z těchto památek bude zajímavá pro jinou kategorii, jelikož každá nabízí úplně odlišnou podívanou. Vila je bez pochyby pro ty z vás, které udivuje architektura. Je totiž stavbou, která tak zvaně předběhla svou dobu. Lednicko-valtický areál je to potom pro ty z vás, kteří milují zahradu, parky a vše spojené s přírodou. Překrásné zámky Lednice a Valtice ohromí a potěší oko každého a budete si připadat téměř jako v pohádce.

Od památek UNESCO se přesuneme k dalším, neméně významným památkám. Další zastávkou v tomto kraji může být například hrad Pernštejn či zámek Slavkov u Brna. S dětmi nesmíte zapomenout na Dino park Vyškov, který je dokonalím pohledem do dob prehistorie. Pokud dostanete chuť nahlédnout do podzemí, nabízí se vám zde možnost zavítat i do jeskynního komplexu Rudnického propadání v Moravském krasu.

Pokud jste už lehce nahlodaní možnostmi, které se zde nabízejí, určitě vás zajímá i možnost ubytování. Samozřejmě máte možnost si vybrat z neskutečného množství hotelů či motelů a podobně, ale tentokrát vám nabídnu několik autokempů, které jsou nejlépe hodnoceny jejich návštěvníky. Prvním adeptem je Autocamping Výr, který je v blízkosti města Znojma nebo také Národního parku Podyjí. Okolí lemují husté lesy, kde si na své přijdou nejenom houbaři. Smočit se zde můžete ve Výrovické přehradě. Dalším kouzelným místem je Autokemp Merkur Pasohlávky, který se rozkládá na břehu horní Novomlýnské nádrže. Zde máte možnost sportovního vyžití přímo na místě a je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Neposledními jsou potom campy Strážnice, Pohoda nebo Veselka.

Zlínský kraj

 

I zde se pozastavíme u památek UNESCO. V tomto kraji se jedná pouze o jednu a to o Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži. Už název nám napovídá, co zde bude k vidění. Lákadlem to bude opět pro obdivovatele přírody, rokokových prvků a historie.

Zlínský kraj je opravdu nabitý a nelze vyjmenovat všechny turistické cíle, tak alespoň k těm nejznámějším. Hrad Buchlov je opravdový velikán mezi hrady a vyšlápnout si kopec, na kterém se nachází, se opravdu vyplatí. Je vidět už z velké dálky, a tak ho jistě nepřehlédnete. Pro ty z vás, kteří obdivujete umění je jasným cílem Zámek Vizovice, který je domovem pro sbírku děl nizozemských malířů. Interiéry zámku jsou pastvou pro oči, ale jen v případě, že nezastáváte pravidlo „v jednoduchosti je krása“, jsou totiž bohatě zdobeny. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst pro naši republiku se nachází také zde, je jím Velehrad. Několika dalšími zastávkami můžou být potom místa jako je barokní hřbitov ve Sřílkách, Toleranční kostel ve Velké Lhotě a mnoho dalších.

Po nekonečném seznamu míst k návštěvě se opět dostáváme k ubytování. Nejoblíbenějším campem je Resort & Camp Dešná v Slušovicích u Zlína. Vše je situováno v horské krajině s velice pěknou přírodou. Ubytovat se zde můžete celoročně. Dalším je Camp sport, jehož název naznačuje, oč zde nebude nouze. Kemp Bojkovice je hodnocen také velice kladně, rozhodnutí je jen na vás.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)