Rušná i klidná Kréta

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Krétu lze rozdělit na dvě poloviny a každá bude lákavá pro jinou náturu. Jedna jeho část překypuje ruchem, nočním životem a vším co se jednoduše hýbe kupředu. Ta druhá potom působí jako její nesmělé dvojče, které romantikou a klidem přímo překypuje a je vhodná pro zamilované páry, které touží po klidné dovolené na krásné pláži v soukromí. Kulturní svět je zde opravdu bohatý a tak nebudete mít nouzi o ukojení své zvědavosti.

Nejdříve se zaměříme na rušnější část ostrova, jíž je sever. Zde je nepřeberné množství toho, kam se podívat a užít si zábavu. Pláže jsou zde mělké a tak i pro neplavce vhodné. Nachází se zde nejluxusnější letoviska a prostředí je převážně nížinaté.

Oproti tomu jih Kréty potom bude překypovat kopečky a nekonečně mnoho zeleně. Je místem, kde si lehnete na lehátko, a nikdo vás neruší při rozjímání nad nesmrtelností chrousta.

Konečně se dostáváme k samotným památkám, protože ležet na pláži po celou dobu určitě nebudeme, že? Prvním zajímavým místem může být Knossos, což je palác stojící na tomto místě již od devatenáctého století. Dalšími jsou pak například Matala či Festos což jsou všechno místa s dlouhou historií sahající až do dob antiky.

Pokud přemýšlíte nad tím, jak se budete po ostrově přemisťovat, je tu hned několik půjčoven aut, kde vám vyjdou rádi vstříc, a budete mít otevřeny možnosti, o kterých jste nesnili.

Další jasnou zastávkou musí být Krétské akvárium Thalassokosmos, kde můžete nahlédnout do podmořského života. Milujete palmy? Potom zajeďte na palmovou pláž Vai, která vám ale nenabídne příliš mnoho soukromí, jelikož je nejpropagovanějším místem ostrova.

Další takovou je i pláž Elafonissi. Pokud tedy zatoužíte po klidu, bude pro vás jistější volbou Falassarna, která už není v takovém obležení. A pokud vám nevadí hlava na hlavě, neváhejte a vyrazte k Laguně Balos, která je také opravdu velmi navštěvovaným místem. Ne však nadarmo, je to tu opravdu nádherné.

Turisticky založení jedinci nesmí zapomenout na výlet do Bílých hor, kde je pořádný výšlap jistotou. Shlédnout na Krétě můžete také množství vykopávek a to například Vasiliky či Itanos. Ale jak už bylo řečeno na začátku, k vidění je zde toho opravdu mnoho, a kdybychom je měli všechny vyjmenovávat, stane se nám z toho otravný seznam, proto doporučuji nahlédnout do cestopisů či k informacím u lepších cestovních kanceláří, které vám podají vyčerpávající informace!

Šťastný let a příjemnou dovolenou v Řeku.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)