Dovolená na Moravě? Nemusí být vůbec k zahození… 2.díl

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Po první části článku o možnostech, které nabízí naše země co se týče dovolené, je tady druhý díl, který vás také jistě inspiruje…

Olomoucký kraj

rosolbaum / Pixabay

Mezi památky UNESCO se řadí Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, který je také jedinou touto památkou v kraji. Sloup je zkonstruován v barokním stylu a Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 2000. Měří 35 metrů a je bohatě zdoben.

Jelikož je Olomoucký kraj velký a památek je zde doslova jako sena, zkusím pro vás vybrat ty nejzajímavější. Kraj si v tuto chvíli rozdělíme na tři části. A to na okres Olomouc, Jeseník a okres Prostějov. Pokud se tedy máme bavit o prvním okresu je zde v nabídce například Arcibiskupský palác v Olomouci, Bazilika Navštívení Panny Marie na svatém kopečku nebo Edelmannův palác a Mauzoleum jugoslávských vojínů. V okresu jeseník je výběr také velmi pestrý a navštívit zde můžete hrad Edelštejn nebo Kaltenštejn, Rychlebský hrad či vodní tvrz Jeseník. Dostáváme se k poslednímu okresu, a to Prostějov. Opět zde je nabídka zámku a hradů a to třeba zámek Čechy pod Kosířem či Plumlov. Pokud jste spíš milovníci hradů, je zde pro vás zbytky středověkého hradu Otaslavice ve stejnojmenné obci.

Ubytovat se zde můžete od hotelů až po farmy s překrásným výhledem, jakou je například Farma Holubice. Další možností je zde IN LIFE kemp Litovel u řeky Moravy, pro vodáky tedy ideální možnost. V okresu jeseník se lze usídlit na Zlatých horách v BOHEMALANDU, kde se vám nabízí obrovská možnost rekreačního i sportovního vyžití.

Vysočina

Vysočinu vezmeme zcela okrajově, protože spadá jak na Moravu a do Čech. Budeme se tedy věnovat jen jedné její části, aby se nám z dovolené na Moravě nevyklubala dovča v Čechách. Památky Unesco jsou zde hned tři a to Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, dále Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči a nakonec Historické centrum Třebíče. Je zde tedy na co se těšit.

Dále se můžete podívat na zámek Budišov nebo Moravské bodějovice a hrad Roštejn. S dětmi rozhodně musíte zavítat do ZOO v Jihlavě. Žďárské vrchy mohou být vaší další zastávkou.

Ubytování vám zde nabídne třeba Camp Javořice v Jihlavě, Retro camp ve Žďáru nad Sázavou nebo Autocamp Wilsonka na Dalešické přehradě.

 

Vydejte se za dobrou náladou, sluníčkem a pohodou. Šťastnou cestu!

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej