Hluboká nad Vltavou

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Hluboká nad Vltavou se nachází v jihočeském kraji, kdy tento kraj je nejbohatší na počet památek v České republice. Slavné rody jako například rod Schwarzenberků, Rožmberků a jiné, právě zde v jihočeském kraji zanechaly obrovské dědictví. Krása tohoto dědictví zušlechťuje malebný kraj jižních Čech.

Mezi tyto památky patří proslulé hrady a zámky jako je Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, kousek odtud je Jindřichův Hradec a další místa, která patří k těm oblíbeným, pokud se sem vydáte na výlet. Hluboká nad Vltavou je jedno z nejkrásnějších koutů nejen v jižních Čechách, ale v celé České republice.

Je to ideální místo pro dovolenou, protože těmito místy vedou nabité cyklostezky a stezky různých obtížností. V okolí se pak můžete vydat na zámek Hluboká, na Lovecký zámek a do ZOO Ohrady, do muzea historických vozidel, které se nachází v Pořežanech a také se můžete projet lodí po Vltavě.

Samotný zámek Hluboká, byl postaven v polovině 13. století a měl fungovat jako strážný hrad. Často byl dáván do zástavy jako královský majetek. Žilo zde hned několik šlechtických rodů. Mezi ty nejvýznamnější patřili  Pernštejnové, ti založili v roce 1490 nedaleký rybník Bezdrev, který je rozlohou největším rybníkem v České republice.

Rod pánů z Hradce, který patřil mezi významné české rody, zakoupil panství v roce 1561, koncem 16. století byl dalším majitelem panství rod Malovců z Malovic, ti přišli o majetek roku 1619, protože byli protestanti. O 4 roky později získal panství španělský generál Don Baltazar de Marradas, který jej získal od Ferdinanda II. jako náhradu za válečné pohledávky. V roce 1661 koupil zámek Hluboká Jan Adolf I. Schwarzenberk, jeho rod  zde pobýval do roku 1939. O svůj majetek však přišli definitivně v roce 1947 a to za prapodivných zákonů.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej