Kam na vodu

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chystáte se na vodu a přemýšlíte, kam by to mělo být? Záleží i na tom, odkud jste a jak daleko chcete cestovat. Určitě je nějaká řeka přímo ve vašem městě, nebo v blízkosti vašeho okolí. Kam se ale jezdí nejčastěji? Nejčastěji je to samozřejmě Vltava.

Odkud a kam vyrazit?

Nejvíce se řeka sjíždí obvykle z Vyššího Brodu do Českých Budějovic. Dále pak z Prahy na Lipno, nebo z Prahy do Mělníka.

Další oblíbenou řekou na sjíždění je Berounka, která je vhodná především pro ty, kdož ještě nikdy žádnou řeku nesjížděli a jsou v tomto nováčci. Díky tomu, že teče pomaleji, můžete si užít klidného sjezdu. Navíc se můžete kochat nádherným okolím a zakotvit snad za každou zatáčkou.

Jaké řeky sjíždět

Velmi oblíbená je také Sázava, zde si však dejte pozor na nebezpečné jezy a zajímavé peřeje.

Otava je řeka, kterou pokud se rozhodnete sjet, naskytne se vám nádherný výhled na hrady a zámky. Sjet Otavu můžete od Šumavy k Orlíku.

Ohře je také velmi oblíbenou řekou. Ohře je mohutná a živá. Můžete si prohlédnout historická města jako Cheb, Kadaň, nebo Karlovy Vary.

Další řeka, kterou si můžete sjet je řeka Lužnice. Lužnice je klasika, kterou je nutné zkusit. Najdete tady velmi mnoho vodáků, a tak je boj o stanování celkem velký. Lužnice je typická pro komáry, proto se nezapomeňte vybavit repelenty.

Jizera je řekou, která nabízí vodákům úplně vše. V okolí Kořenova jsou úseky, které jsou velmi náročné. Nejlehčí úsek je potom z Benátek na Jizerou do Labe. Plujete mezi lesy a loukami a voda je tu velmi mírná.

Ploučnice potom nabízí neuvěřitelné zátoky a plavbu mezi panenskou přírodou.

Sjet si také můžete řeku Moravu, kde se dá najít hned několik vodních toků na splutí.

Další výzvu můžete najít v řece Radbuze, která protéká Plzní a je součástí Berounky.

Užijte si vodu a sledujte také jaké má být počasí, abyste nebyli nemile překvapeni.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)