Jižní Morava – místo dovolené mnoha obyvatel České republiky

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

anchoas / Pixabay

Když se řekne Morava, tak si spousta z nás představí jiné nářečí, kroje a hlavně víno. Moravané jsou s vínem úzce spjati a to především proto, že mají na Moravě spousty vinných sklípků, kam se sjíždí velmi rádo spousta Čechů, ale i Slováků. Ochutnávky vín, jsou jeden velký mejdan, a kdo na Moravě nepije, ten jako by ani nebyl.

Na jižní Moravě je Břeclav, která hraničí s Lednicko – valtickým areálem na východě a je vstupní branou do této oblasti. Město leží na řece Dyji. Pokud byste se chtěli projet parkem, tak odsud vyjíždí lodě břeclavské Lodní dopravy. Město je turisticky významné a to především proto, že jej protíná žlutá turistická trasa a to přímo z centra, odkud se ubírá k Svatému Hubertovi, Třem Graciím a Hraničnímu zámečku.

Objevte pohádkový Lednicko-valtický areál. V tomto nádherném koutu je toho k vidění skutečně mnoho. Jedná se o velmi krásné místo, na které může být naše země dostatečně pyšná.

Další místo, které byste měli navštívit je Pálava. Ta byla v roce 1976 vyhlášena za chráněnou krajinnou oblast. Harmonicky utvářená krajina s charakteristickým reliéfem a dominantou Pavlovských vrchů. Je zde mnoho dochovaných památek historického osídlení. Podél řeky Dyje jsou lesy a louky a jde o skutečně nádhernou oblast. V této oblasti pak najdete také spousty vinic.

Chtěli byste si projít 28 kilometrů dlouhou vinařskou trasu Mikulov? Můžete se po ní vydat jednak na kole, nebo pěšky, ale samozřejmě také autem. Trasa začíná pod mikulovským náměstím. Zde je také panel s úvodními informacemi. Přes centrum se vyráží na Kostelní náměstí. Tady najdete informace o mikulovské vinařské oblasti.

Dále pak cesta vede již z města a to k vinařským obcím pod Pálavou. Nejprve projdete Bavory a pak Perné. Zde jsou sídla známé šlechtitelské stanice. Trasa potom pokračuje do Horních Věstonic a dále pak do Věstonic Dolních. Zde byla nalezena Věstonická Venuše. Dále pak trasa pokračuje do Pavlova, následně se pak dostanete lesem do Klentnice, která leží pod zříceninou Sirotčího hradu. Na Křižovatce k Perné se nachází poslední sedmnáctá tabule, která uzavírá celý soubor informačních panelů.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)