Dovolená, na které vás kromě sluníčka bude hřát i sopečná láva

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Pokud máte rádi teplo a dobrodružství, tak byste měli navštívit Sicílii, protože zde kromě krásných historických míst můžete objevovat i taje známé sopky Etny. Jsou lidé, kteří se až na dalekou Sicílii pustí vlastním autem, někteří zvolí autobus, ale nejlepší a nejrychlejší je letadlo.

tpsdave / Pixabay

Začátkem je Catania

Je to druhé největší město celé Sicílie. A právě toto město ví, co umí sopka, protože díky sopečné lávě, která se zde dostala při sopečné činnosti, bylo několikrát zničeno. Díky lávě má město dnešní podobu, která je inspirována mnoha styly. Avšak zajímavé a typické pro Cantanii jsou ulice, které jsou k sobě navzájem pravoúhlé. Pokud byste se večer nudili, tak se můžete projít po města a navštívit nějakou ze zdejších restaurací.

Návrat do Řecka

Dalším cíl vaší cesty by mělo být městečko Syracuse, jehož zajímavostí je to, že dříve patřilo Řecku. Proto zde také najdete památky, které jsou pojmenovány po řeckých bozích, jako je fontána Arethusa anebo ruiny řecké bohyně Athény. Nedaleko odtud se také nachází město Noto, jehož návštěva je povinnost, už jen z toho důvodů, že patří na seznam UNESCO.

Díky sopečné činnosti se v tomto městě projevovaly zemětřesení, a proto bylo také několikrát přestavováno. Avšak dnešní podoba je opravdu kouzelná, protože uvidíte město s mnoha kamennými zvony a historickými fasádami.

Setkání s tím nejvyšším

V Sicílii je spousta historických míst, jejichž obdoby naleznete i jinde. Avšak kromě toho, zde mají opravdu výjimečné místo, což je Město Bohů.

Někdo to také nazývá jako Údolí chrámů, protože je zde mnoho pozůstatků z bývalých chrámů a tím nejznámějším a také tím, který je v nejlepším stavu z ostatních je Palác Concordia. Dokonce jeden slavný muž o tomto místě prohlásil, že se jedná o nejkrásnější místo, které kdy viděl.

Sopka pěkně zblízka

flamencoh / Pixabay

A ti odvážní lidé si mohou dovolenou zpestřit výjezdem až nahoru k Etně. Avšak nemůžete si tam vjet jen tak, jak se vám zachce. Musíte si zaplatit výjezd džípem, který bude řídit osoba, která sopku zná. Samozřejmě, že jsou momenty, kdy se na sopku dostanete bez problémů, ale také nastávají situace, kdy se sopka probere a výjezd na ní je zakázán, protože by to samozřejmě bylo smrtelné.

Po cestě můžete nejprve obdivovat netradiční krajinu a poslouchat zajímavosti o sopce Etně, avšak poté se dostanete až k místům, kde je na povrchu láva. Zde musíte být opravdu opatrní, protože se jedná o velmi horkou hmotu, a pokud vám zde například spadne fotoaparát, tak se s ním musíte rozloučit, protože se roztaví.

Být na sopce je opravdu zážitek, avšak někdy to může být velmi nebezpečné, a proto buďte opatrní.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)