Jak a kde vyberete ideální zájezd?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chcete si konečně odpočinout a vyrazit na dovolenou? Nejste schopni si vybrat z nepřeberné nabídky a bojíte se, abyste se při výběru „nespálili“? Nevíte, která země je pro vás tou nej? Nevadí, se vším vám poradíme. Zjistíte, na co se při výběru zájezdu zaměřit a kde koupit opravdu výhodně.

Kdo a kam?

Nejdříve musíte mít jasno v tom, kdo na dovolenou pojede. Jinak se totiž vybírá dovolená s dětmi, s partou přátel či pro osoby vyššího věku. Místo musí vždy nabídnout dostatek vyžití, jinak se budete nudit a budete z dovolené odjíždět „otráveni“. Ověřte si také, zde je do destinace bezpečné vyjet. Poslouží vám k tomu stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Pozor a nepříjemnosti

Pokud se chystáte na dovolenou, musíte myslet na své bezpečí. Nikdy nevyrážejte za hranice bez řádného pojištění. U něj sledujte hlavně výši léčených výloh. Čím vyšší je, tím lépe pro vás. Je určitě dobré si sjednat i připojištění například proti ztrátě a poškození zavazedel a pojištění odpovědnosti. Budete-li do místa vyrážet autem, sjednejte si havarijní pojištění.

Na cesty se určitě hodí i cestovní lékárnička. Zabalte si do ní základní léky proti bolesti, na horečku, průjem a nezapomeňte přibalit ještě náplasti. Vyrážíte-li k moři, jistě se bude hodit i přípravek pro ošetření spálené kůže.

Zájezdy je možné koupit velmi výhodně

Teď už zbývá jen vyřešit koupi zájezdu. Vřele doporučujeme využít portál NewTravel.cz, který nabízí srovnání zájezdů ze 105 prověřených českých cestovních kanceláří. Zájezdy se zde vybírají velmi lehce. Bude vám stačit zadat jen několik základních kritérií jako je místo, druh stravy, typ dopravy a datum odjezdu a příjezdu. Vybírat je možné i podle délky zájezdu, úrovně ubytování či si prohlédnout nabídku konkrétní cestovní kanceláře.

Pokud vám padne nějaký zájezd do oka, stačí na nabídku kliknout a dostanete se přímo na stránky cestovní kanceláře. S ní už vyřešíte všechny potřebné náležitosti a vaše bezstarostná dovolená může začít.