Kouzlený Moravský kras vás v horkém dni osvěží i pobaví

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Autor obrázku: Jirka Matousek

Máte rádi přírodu, hory, jeskyně, propasti, zpěv a cvrlikání ptáčků… jednoduše podívanou plnou fauny a flóry? V tom případě se nechte pozvat do jedinečného Moravského krasu velmi dobře dostupného z kteréhokoli místa ČR.

Bude se vám tajit dech

Už při samotném příjezdu a vstupu do Moravského krasu budete tušit, že vás čeká něco nevšedního. Čisto, udržováno, uklizeno, klid a ticho, zákaz vjezdu pro automobily, zato příjemná nabídka svezení ekovláčkem… ocitáte se v chráněné krajinné oblasti.

Dech se vám zatají i při pohledu do hluboké, leč krásné propasti hluboké přibližně 138m – Macochy. Je nejen jednou z nejhlubších propastí tohoto typu u nás, ale také ve střední Evropě. Prohlédnout si ji můžete nejen ze dvou různě vysoko umístěných můstků, ale také při návštěvě celé jeskyně Punkevní, kdy si prohlédnete její dno.

Zaujal vás její název? Váže se k němu příběh, kdy v nedaleké vesnici žila zlá žena, podle níž byla jeskyně pojmenována.

Cesta k Macoše je velmi zajímavá. Vybrat si můžete některou z turistických stezek, nebo lanovku. Vyberete-li si lanovku, čeká vás dávka adrenalinu, krásný rozhled a zážitek.

Návštěva Punkevní jeskyně

I když mezi nejatraktivnější jeskyně celé České republiky patří jeskyně Balcarka kvůli nádherné krápníkové výzdobě, nenechte si ujít ani návštěvu Punkevní jeskyně. Její prohlídka je složená ze dvou částí – budete se kochat klasicky při pěší prohlídce, ale následně také při druhé části z bezpečí lodičky při plavbě po říčce Punkvě. Během prohlídky spatříte i již zmiňované dno propasti Macochy.

Výtečná kuchyně a ubytování se vším všudy

Místní kuchyně vás jistě nezklame. Ochutnat můžete jak v klasických restauracích, které tady najdete, tak v zahradní restauraci. Sve chuťové pohárky uspokojí vegetariáni, vyznavači masových specialit i nejmenší zákazníci.

Hezké a komfortně zařízení ubytování najdete v Penzionu Macocha http://www.penzion-macocha.cz/ nebo kupříkladu v Penzionu Karst http://www.pensionkarst.cz/. S tačí si jen vybrat, který z nich vám více vyhovuje.

Navštívíte-li Moravský kras, zpříjemníte a osvěžíte si parné dny léta. Abyste vše stihli, ubytujte se alespoň na dvě – tři noci, nebudete litovat!