Kultura i v noci aneb Muzejní noc v Ostravě

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Rádi byste poznávali kulturu a chodili do muzeí, ale nemáte na to dostatek času? A právě i pro vás je zde každoročně pořádána Muzejní noc. Takže jsou pro vás kulturní centra v Čechách a na Moravě otevřená i v pozdních večerních hodinách.

Kdy si tuto noc mohu užít?

Zdalipak se vám nápad s Muzejní noci zalíbil a sami byste jej chtěli navštívit, tak není problém. Přijeďte do Ostravy dne třináctého června, což vychází na sobotu. Muzea a kulturní centra budou pro vás připraveny od páté hodiny odpolední, avšak oficiální zahájení bude až o hodinu později. A zahájení bude originální, protože bude provázeno vypuštěním nafukovacích balónků u Nové radnice.

Co ne mě čeká?

Muzejní noc má pro vás připraveno celkem třicet sedm kulturních center, které budou provázeny zajímavými výstavami. Jednou z výstav zde budou i Magičtí Lucemburkové. Kromě toho si své pro vás připravili i děti ze Střední umělecké školy anebo z Gymnázia a třeba zde najdete nějakou práci vlastních dětí.

Muzejní noc se vám neprodraží

Pravdou je, že někteří si říkají, že je to sice dobrý nápad, ale vstup do muzea něco stojí, a pokud se zde rozhodnete jít jako celá rodina, tak je to sice perfektní zážitek, který vás něco naučí. A právě proto, byste měli využít Muzejní noci, protože zde budete mít vstupy do všech nabízených kulturních center je zdarma. Takže si můžete donést domů skvělý zážitek a mnoho nových informací, aniž byste museli obětovat něco z rodinného rozpočtu.

Jak se zde mohu dostat?

Pokud jste rodáci z Ostravy, tak si samozřejmě můžete Muzejní noc udělat jako procházku, a pokud se vám nebude chtít chodit pěšky, tak můžete využít jedinečné nabídky, kterou zajistil Dopravní podnik. A tou je, že na Muzejní noc zajistili dopravní linky zdarma, které vám dopraví ke kulturním centrům. Samozřejmě, že kdybyste se zde chtěli podívat i když to máte daleko, tak můžete vzít auto, zaparkovat jej na vhodném místě a pak klidně kombinovat dopravní linky, záleží jen na vás.

Muzea a kulturní instituce jsou velmi důležité pro naše vzdělání, protože se zde dozvíte mnoho nových a zajímavých věcí nenáročnou cestou. A díky Muzejní noci budete mít zážitek i informace zdarma.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)