Krásy Norimberku stojí za to vidět

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Německo je země, která u mnohých nevzbuzuje nejlepší dojem, přitom jde velké množství krásných míst a měst, která mají svou tradici. A jedním zajímavým městem Německa je také Norimberk.

Které památky bych v Norimberku neměla vynechat?

Pokud si po Norimberku budete chtít udělat procházku, měli byste začít na náměstí Haupmarkt, kde se po většinu času konají trhy, ale kromě toho zde stojí Krásná kašna (Schöner Brunnen), která se tak jmenuje, ale jméno je náležité. Naproti kašny je Kostel Panny Marie (Freuenkirche), na které je zajímavý orloj. Tento orloj se vám ukáže každý den v pravé poledne. Když budete mít náměstí prohlédnuto, tak se můžete vydat k dalšímu kostelíků, který vás jistě zaujme.

Anebo se můžete nechat odnést historii do dob minulých a podívat se na dům Albrechta Dürera, což je známý německý malíř a určitě znáte aspoň jednu jeho malbu. Dalším unikátem tohoto města je Císařský hrad, což je obrovský, ale krásný komplex. Je pravdou, že dnes už slouží více méně jako muzeum, protože uvnitř uvidíte různé expozice, avšak stále je to krásná stavba.

Samozřejmě, že v tomto městečku se můžete zabavit, i když vám počasí nebude přát, protože se zde nachází poměrně velký počet muzeí, která můžete navštívit. Jedním z nich, které je asi tím nejznámějším je muzeum Germanisches Nationalmuseum.

Co když mě nebaví pouze chození po památkách?

Každý má rád něco jiného, někdo rád navštěvuje památky, protože se jí líbí buďto historie anebo kouzlo, které z těchto historických budov sálá, ale jsou lidé, kteří spíše hledají zábavu, což lze splnit i v Norimberku. Kousek od historického centra města se nachází velké ZOO, ve které je i Delfinárium.

Díky tomuto Delfináriu zde jezdí několik turistů ročně, protože není běžné dívat se na vystoupení delfínů či lachtanů. Anebo dokonce plavat mezi delfíny. Pravdou je, že tato netradiční ZOO je také o něco dražší, než vstup u nás, ale vzhledem k tomu, že jej ročně navštíví opravdu velké množství turistů, tak je asi o co stát.

Co si můžu z Norimberku přivést domů?

Samozřejmě, že si člověk může přinést jakýkoliv suvenýr, protože je zde spousta obchůdků, kde můžete vybrat speciální dárečky pro své blízké. Ale Norimberk má svou tradici v perníčkách. Takže podobně, jako my máme Pardubický perník, tak v Norimberku mají oni ten svůj. Další zajímavá věc je párek, který dávají do housky, což připomíná hot dog, ale je to jejich speciální verze, což si zde můžete dát třeba na svačinku, protože jako suvenýr je to trochu nepraktické.

Norimberk je krásné město a rozhodně na vás zde čekají pěkné památky, ale také zážitky.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej