Do Mnichova na Oktoberfest

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Mnichov navštíví mnoho turistů, protože se jedná o velmi krásné historické městečko, i přesto se zde nejvíce turistů pohybuje v době Oktoberfestu, což je světově známá a opravdu velká událost v celém Německu.

Kdy bude Oktoberfest tento rok?

Tradičně jako již několik let předtím i letos bude Oktoberfest začínat v zářijovou sobotu v poledne. Tento rok si udělejte v kalendáři poznámku na 19. září a většinou jde o šestnácti denní událost, což znamená, že by měl končit až 4. října. Celá slavnost bude probíhat ve stanu Schottenhamel.

Co mě na Oktoberfestu čeká?

Oktoberfest je festival plný zábavy a piva, takže rozhodně nepřijdete o ochutnávku zdejšího piva, s kterým byste měli být opatrní, protože jednak jejich „tuplák“ je větší než náš půllitr a zároveň je jejich pivo i silnější, než na které jsme u nás zvyklí a tak se může stát, že po nějaké té ochutnávce už si nebudete pamatovat, jaké bylo první pivo.

Oktoberfest vás také může nalákat na tradiční speciality, jako jsou klobásy, které se k pivu dokonale hodí. Avšak kromě piva a jídla se zde také zachovává tradice. Hned první neděli uvidíte krásný průvod v tradičních bavorských krojích a ve kterém můžete obdivovat zdejší tradice. Tento průvod by měl pravděpodobně začít v deset hodin do poledne.

Pokud chcete patřit mezi nadšence této akce, můžete si sami pořídit zdejší kroj a přijít v něm – věřte, že nebudete sami. Kromě průvodu jsou zde na vás připraveny i další speciální dny. Například dvě úterý jsou věnována rodinám s dětmi. Pravdou je, že děti zde mohou jít i v jiné dny, avšak musí událost opustit do určité hodiny, ale tyto dny mají speciální program, který vaše malé ratolesti zabaví.

Jak se mohu na Oktoberfest dostat?

Vzhledem k tomu, že k Oktoberfestu patří pivo, bylo by nepříjemné být řidičem, proto mnoho lidí volí zájezdy, které zde každoročně jezdí, aby lidem umožnili podívat se tradice Bavorska. Kromě toho se zde také můžete dostat vlakem, protože hlavní nádraží je velmi blízko centra celé akce, a tak není problém tuto vzdálenost přejít po svých.

Tato akce trvá šestnáct dní, pravdou je, že jen málokdo zde vydrží po celou dobu, ale mnoho lidí se zde podívá na více dní. Pokud se tak rozhodnete i vy, už teďka byste se měli dívat na hotely či penziony v okolí, protože bývají poměrně brzy obsazeny.

Jaké jsou nevýhody Oktoberfestu?

Tato krásná událost nemá žádné nevýhody. Někdo může jako nevýhodu označit to, že je to od nás daleko, jiný zase Oktoberfest proklíná, protože přijde domů s malými vzpomínkami a převráceným žaludkem, ale v podstatě si to užije úplně každý. Jen jediná nevýhoda by se zde našla, ale je to otázka, která bude trápit pouze kouřící lidé, protože podle nové bavorské vyhlášky, bude na Oktoberfestu kouření přísně zakázáno.

Oktoberfest je velkolepá událost, kterou zná opravdu každý. A pokud máte rádi pivo a chcete poznat kulturu cizích zemí, nesmíte zde chybět.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej