Macocha a Moravský kras

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Máte rádi krásy přírody, mezi které jistě patří i krápníky, které můžete najít v jeskyních? Nejoblíbenější jeskyní je u nás bezesporu Macocha.

Jak Macocha vznikla?

Vznikla zřícením stropu velké jeskyně. Dno Macochy je pokryté sutí. Macocha je hluboká více jak 138 metrů. V České republice patří k největším propastem a nejen v Čechách, ale také ve střední Evropě a tak se Macocha stala oblíbenou a velmi navštěvovanou.

Pokud jste zde ještě nebyli, máte nejvyšší čas se na toto místo vypravit a užít si nádherného výletu. Můžete se také projet po říčce Punkvě, a prohlédnout si jeskyni z její hladiny. Na okraji propasti najdete dva můstky, které jsou určené k vyhlídce. Krásně je zde vidět na dno.

Bohužel se Macocha stala oblíbená i pro sebevrahy a mnoho z nich zde skokem ukončilo svůj život.

Objevování jeskyně

V roce 1723 se začala Macocha prohlížet badateli, kteří nasazovali své vlastní životy proto, aby objevili krásy této jeskyně. V roce 1914 pátrání vyvrcholilo a jeskyně se stala přístupná i na pevnině. Macocha je nejdelší jeskyní v České republice a je dlouhá téměř 35 km. Punkevní jeskyně je tou nejvyhledávanější při prohlídce Moravského krasu. Můžete se totiž dostat až na samotné dno propasti a užít si romantickou plavbu na lodičce.

Opravdu neopakovatelné zážitky si můžete prožít v těchto místech a dlouho na to vzpomínat. Teplé oblečení si sebou však vezměte i v horkých letních dnech. Za poplatek si můžete v jeskyni natáčet a fotit. Jinak toto není možné. Můžete si ale zakoupit suvenýry. Snad každý z nás si je vědom toho, že se krápníků nesmí dotýkat.

Vrcholným zážitkem je v Macoše pohádkový dům. Obdivovat se zde dá opravdu mnoho. Krápníkové jeskyně jsou skutečným skvostem a pastvou pro oči. V okolí Macochy máte možnost ubytování, pokud sem přijedete z větší dálky.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej