Co s Řeckem?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Řecko není jen krásný stát s antickými památkami, ale dnes je to i žhavým tématem. Snad každý člověk má ponětí o tom, co se v Řecku děje, ale jen málo kdo si z toho umí vyvodit závěry. Každý člověk má samozřejmě svůj názor.

Příspěvky přes internet

Někteří lidé chtějí antickému Řecku natolik pomoci, že zakládají sbírky zejména přes internetové stránky, jejíž peníze putují na záchranu tohoto státu. Pravdou je, že je to na jednu stranu velmi krásný čin, avšak na druhou stranu je to pouze slza v moři. Neexistuje způsob, kterým by mohli obyčejní lidé zabránit zkáze Řecka.

A také upřímně si dovolím tvrdit, že peníze do tohoto státu musí posílat jen lidé, kteří zde ještě nebyli a rádi by se zde podívali, protože ti, kteří zde již byli, tak vědí, že Řecku je marné pomáhat, dokud samo něco nepodnikne. Pokud jste sami navštívili tuto zemi, tak víte, že lidé tady se moc nenapracují, ba naopak chodí do práce minimálně, někteří dokonce vůbec ne, avšak i přesto dostávají peníze od státu, které jsou rozhodně velmi příjemné.

Chci Řecku pomoci

Díky sbírkám na internetu lze vidět, že lidé se snaží Řecku pomoci, avšak aby došlo ke spáse, tak musí Řecko samo udělat velké kroky. Pokud posloucháte televizi či rádio, tak víte, že v Řecku dostali podmínky, které musí splnit, aby dostali další finanční injekci, avšak také musíte vědět, že oni se těmto podmínkám brání a dokonce uvažují o tom, že udělají referendum.

Pravdou je, že pokud my či jiné státy dají Řecku nějaké finance, tak to musí svá pravidla, protože pokud ne, tak se nic nezpraví. Mnozí vidí krásný stát a přehlížejí to, že si tuto krizi ten stát způsobil sám, tím že dal důchodcům přehnaně vysoké důchody, tím že v televizi zaměstnává tři sta lidí, přestože by zde stačilo sto a také tím, že na úřadech pracuje větší počet zaměstnanců, než je kapacita židlí.

V Řecku jsou lidé, kteří chodí do práce jen dvakrát týdně, a přesto dostanou plat, který odpovídá každodenní šichtě. A samozřejmě je zde více podobných problémů, které je nutno řešit.

Krach Řecka

Jsou lidé, kteří již mluví o tom, že Řecko nelze postavit zpátky na nohy. A pravdou je, že pokud samo nevytvoří nějaká opatření, tak je téměř jisté, že opravdu zažijeme krach Řecka. Každopádně pokud by se náhodou něco takového stalo, tak to zasáhne každou zemi, která patří do evropské unie a samozřejmě, že to také udělá změny, co se týče měny.

Řecko je nyní žhavé téma a každého zajímá, co se bude s tímto antickým státem dít dále.

Podobné články

Štítky

Sdílej