Dovolená v Chorvatsku trochu jinak – na jachtě

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Slunečné počasí, teploty pohybující se kolem 30 stupňů Celsia, oblázkové pláže, křišťálově čisté moře, nekonečné možnosti vodních sportů, pozoruhodné pamětihodnosti staré stovky až tisíce let a český turista na každém kroku. Přesně tak by se dala charakterizovat dovolená v Chorvatsku, kam ročně míří statisíce tuzemských turistů. Pakliže se chcete izolovat od přeplněných destinací, nabízí se vám pronájem jachty. Pozvěte na palubu své přátele, naplánujte si vlastní trasu plavby a navštivte malebné chorvatské ostrovy a člověkem nedotčená zákoutí. A možná si vybudujete lásku ke kormidlování a jednou si koupíte vlastní jachtu.

Nicméně, kormidlo do rukou dostane pouze člověk s příslušným oprávněním. Pokud chcete řídit jachtu sami, musíte absolvovat jachtařské kurzy a úspěšně složit kapitánské zkoušky. Kurzy organizuje společnost BEXEM BOOT, která vás naučí ovládat loď a plachty. V rámci kurzů se naučíte přistávací manévry a bez problémů zakotvíte u městského mola i v opuštěné zátoce.

A potom vyrazíte na plavbu

Jakmile budete mít zvládnuté kapitánské zkoušky, nic vám nebrání v plavbě na jachtě. Stačí vyrazit do chorvatského Sukošanu nedaleko Zadaru, kde má svou základnu společnost BEXEM BOOT. Tato firma nabízí kromě jachtařských kurzů také pronájem jachty v chorvatských končinách. Vyberete si jachtu z flotily této společnosti, veškeré starosti odložíte na břehu a s dobrou partou vyrazíte na otevřené moře.

Pokud si nechcete dělat kapitánské zkoušky, nemusíte. Společnost BEXEM BOOT nabízí plavby lodí last minute, přičemž na palubě se o vás bude starat ochotný a hlavně česky mluvící personál. Nyní jsou plavby lodí za skvělé ceny.

Ačkoliv se vám může zdát Chorvatsko nudné, protože jste si mysleli, že jste prozkoumali každý jeho kout, jste na omylu. Na jachtě se dostanete na místa, která není možné jen tak navštívit.

Podobné články

Sdílej