Blízké i vzdálené Polsko. Mnoho z nás jej ještě nenavštívilo, a to je škoda – 1. díl

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Směřujeme do exotických zemí za teplem a exotikou do krajin za mořem, ale přesto neznáme ani své sousedy. Zkusme se podívat na prvního souseda a to Polsko, které nám může nabídnout mnoho památek a dokonce i pláž u moře.

iamanilozturk / Pixabay

Polsko je známé svým náboženským založením, a proto zde je k vidění mnoho církevních budov, které si také velice hýčkají. Se svými 38 miliony obyvatel je momentálně nejlidnatějším evropským státem. Přejděme teď k místům, která lze navštívit, pokud se sem vydáte.

Osvětim

Pro každého velmi známý pojem. Ne příliš velké městečko v jižním Polsku je především známé pro místní koncentrační tábor, který je připomínkou hrůz druhé světové války. Byl také největším vyhlazovacím táborem vůbec. Známé jsou především brutální lékařské pokusy na ženách a dětech a to zejména na dvojčatech doktorem Josefem Mengele. Pobyt v táboře, byť jen jediný den ve vás zanechá hluboký emocionální zážitek. Tábor je celoročně otevřen pro turisty a nabízí vám mnohojazyčného průvodce. Pokud máte zájem o českého průvodce, toto místo musíte navštívit v období července a srpna.

Bieszczady

Ideálním místem, především pro romantiky, je právě tato oblast. Překrásné krajiny a tradiční polské dřevěné kostely, které tu naleznete, jsou jako dělané pro romantické procházky a bezcílné toulání se po přírodě. V každém ročním období je tu krásně. V letním období pro turismus a v zimě si nezapomeňte vzít lyže a můžete to tu doslova rozjet.

Mazurská jezera

Krásná krajina protkána přibližně třemi tisíci jezer je jako dělaná pro ty z vás, kteří mají rádi rybaření, plachtění a jiné vodní sporty. Kdyby vás náhodou krása jezer unavila, měli byste rozhodně navštívit některý z přilehlých zámků nebo barokní kostel Swiete Lipce. Posledním lákadlem je jistě i Hitlerův válečný stan uprostřed lesa.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej