Zimní dovolená na Slovinsku slibuje bohatý program

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Hans / Pixabay

Slovinsko je malebná země rozprostírající se na Balkánském poloostrově. Donedávna čeští turisté preferovali pro zimní radovánky rakouské či italské Alpy, nicméně do popředí se pomalu prodírá i Slovinsko. Pravděpodobně ani netušíte, kolik toho mají Česká republika a Slovinsko společného, například je zde pochován vynálezce vodního šroubu Josef Ressel.

V údolí horního toku řeky Sávy se nachází lyžařské středisko Kranjska Gora, což je největší a nejznámější lyžařský areál v Julských Alpách, které leží na pomezí Rakouska, Itálie a Slovinska.

Zimní radovánky ve ski areálu Kranjska Gora

Jakmile si zadáte do vyhledávače „dovolená Slovinsko“, ihned se vám nabídne Kranjska Gora slibující nespočetné množství atrakcí. V blízkosti areálu se nachází největší mamutí můstek na světě, na kterém každoročně předvedou své skokanské dovednosti nejlepší skokani, neboť se zde konají závody.

Dále se můžete těšit na upravované sjezdovky, na jejichž vrchol vás dopraví moderní lanovky. Sjezdovky jsou různých obtížností, a tak si na své přijdou jak začátečníci, tak i profesionálové.

Perla pro náročné lyžaře

Jestliže prahnete po adrenalinu, jsou pro vás připraveny sjezdovky Vitranc I a II, které dokonce každý rok hostí Světový pohár mužů v obřím a klasickém slalomu. Pokud budete pravidelně trénovat, možná se jednou na světový pohár také sami dostanete.

Pravděpodobně se budete rozhodovat, zda Slovinsko dovolená, nebo zda zůstat v České republice. Samozřejmě i české hory ukrývají pozoruhodná místa, ovšem ceny jsou takřka stejné, ne-li vyšší než ve Slovinsku, což je pro mnohé lyžaře odrazující. Špindlerův Mlýn je poměrně drahá záležitost, a tak raději lidé vyráží za hranice, kde mají k dispozici mnohem více služeb a lepší sjezdovky za stejné ceny. Objednejte si tedy co nejdříve ubytování a vyrazte na zimní dovolenou, dokud počasí přeje.

Podobné články

Štítky

Sdílej