Vyberte si dovolenou dle vašeho gusta a prožijte nezapomenutelné okamžiky

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Jestliže hodně cestujete, určitě hledáte inspiraci na místa, která jsou zajímavá, přinesou něco nového, a kde se budete cítit skvěle. Ať už máte rádi města, moře nebo třeba historické památky, vždy byste měli jet do míst, která jsou vašemu srdci nejbližší. To je předzvěstí příjemně strávené dovolené, ze které přijedete nadšení a odpočatí.

Město Mostar a starý most v Mostaru

Jedním ze zajímavých míst se silnou atmosférou je město Mostar. Je symbolem války v Jugoslávii a zlého si prožilo skutečně mnoho. Bylo zde zbouráno mnoho mešit a kostelů a také jedinečný most. Díky pomoci mnoha států došlo k jeho obnově a byl postaven nejen podle historických pravidel, ale navíc zapsán do seznamu UNESCO.

I když jde zde chudoba, všude je čisto a uličky jsou velmi milé a lákavé. Navštívit můžete mnoho restaurací a stánků, jejichž ceny jsou pro našince velmi příznivé. Poznání tohoto města vám dá skutečně nezaměnitelné zážitky.

Dopřejte si léto i ve studených podzimních dnech

Nedaleko našich hranic s Německem najdete krásné místo, kde se můžete vyhřívat a relaxovat kdykoli v roce! Jde o Tropical Islands, obrovský zábavní park s aquaparkem. Bývalá hala na výrobu vzducholodí je dnes skvěle využívána jak místo plné zábavy.

Najdete zde bazény s písčitou pláží, lehátky, sauny, vířivky, masáže, fitness centrum, velké dětské hřiště s mnoha atrakcemi, motokáry, elektrické lodičky, labyrint a mnohé jiné. Nechybí restaurace jak s obsluhou, tak samoobslužné. Suvenýry, noviny nebo pomůcky na koupání pořídíte v obchůdcích. Je zde i deštný prales, jezírka s rybami a pelikány, občas postřehnete ptáky… Dokonce se můžete nechat vynést až ke stropu balony!

Hurá do Benátek!

Městem, kterého se nikdy dostatečně nenabažíte, jsou Benátky! Můžete vyrazit ve dvou, s rodinkou, nebo jen tak sami a dobít se energií.

Mezi ta nejhezčí místa patří nám. Sv. Marka nebo most Ponte Rialto přes Canal Grande. Nezapomenutelná je i jízda na gondole, i když je poměrně drahá a tak si ji mnoho návštěvníků bohužel odpustí. Dostanete se zde jak autem, tak lodí z Istrie, vlakem i letadlem. Jestliže se rozhodnete pro pobyt v Benátkách, nebudete litovat!

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)