Dovolená u nás nebo v zahraničí?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chystáte se na podzimní dovolenou a přemýšlíte, jestli by to mělo být k nám, nebo byste se rádi podívali do zahraničí? Co je lepší a kam se vydat?

Pokud chcete jet na dovolenou do naší země, tak máte šanci zajet si někam třeba jen na víkend, což do zahraničí asi jen těžko, pokud se nebudeme bavit o okolních přilehlých státech. Pokud chcete do tepla, někam k moři, chce to minimálně 7 dní k pobytu. I taková dovolená se dá však sehnat mnohdy levněji, než je běžné, pokud si najdete dobré ceny, mnohdy se vám dovolená v zahraničí vyplatí víc, než tady v Čechách.

Dovolená u nás

Naše země má spousty krásných míst, které stojí za to vidět, kam se jezdí na dovolenou a to například na Lipno, na Mácháč, do Jánských lázní, do Jeseníků, na Valašsko, na Šumavu a na jiná takto oblíbená místa. Vyrazit si ale můžete naprosto kamkoliv a pronajmout si můžete například chatu, ve které budete určitý počet dnů bydlet. Výborné to je také třeba na vánoce a na silvestra, protože i tyto dny mohou být velmi pěkně strávené například na horách. Další možností je například dovolená spojená s cyklistikou, která je teď na podzim ideálním sportem. Přináší to také spousty dobrodružství a zábavy.

Dovolená u moře

Samozřejmě, že dovolená u moře je dovolenou velmi lákavou zvláště nyní, kdy už je u nás chladněji. Pokud navíc vychytáte výhodný Last minute, vyjde vás taková dovolená poměrně levně, a tudíž za ní ušetříte nemalé peníze. Podívat se můžete na místa, která jste zatím nepoznali, nebo se vracet na místa osvědčená o kterých víte, že jsou pěkná a zažili jste zde krásné zážitky.

Moře je moře, a jelikož jej v naší republice nemáme, musíme za ním cestovat. Nejvýhodnější je Chorvatsko a Itálie a to především proto, že jsou tyto státy blízko a tak se do nich můžete vydat po vlastní ose autem, nebo autobusem a za pár hodin, většinou přes noc jste na místě. Častěji se ale k moři létá letadlem, protože je to cesta rychlá a bezpečná, samozřejmě ale také nákladnější. Nyní však teplo slibují jen země vzdálené, kde vás však čeká nejen moře, ale i svkělé dobití energie!

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)