Řím, Vatikán a Capri

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Poznejte v Itálii tři nádherné kouty a to Řím, Vatikán a ostrov snů Capri. Navštivte nejkrásnější památky nejvýznamnějších měst v Itálii. Poznejte skvostnou italskou metropoli Řím a její nejvýznamnější památky a také se podívejte do papežského státu Vatikán, kde najdete největší kostel Evropy, chrám svatého Petra.

Uvidíte zde proslulá vatikánská muzea, velmi známou kapli již z historie a to kapli Sixtinskou a také se podívejte na perlu Neapolského zálivu a to na ostrov snů Capri, který obklopují vápencové skály a unikátní Modrá jeskyně. Na takový výlet budete jistě rádi vzpomínat a zcela jistě se vám nezapomenutelně vryje do vašich pamětí.

V Římě si můžete prohlédnout Koloseum, Forum Romanum, Lateránské náměstí s bazilikou svatých Janů a Svatými schody. Obrovský památník prvního italského krále můžete vidět na benátském náměstí. Vedle památníku je slavný Kapitol.

Nenechte si ujít ani náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi a Španělské schody. Navštívit můžete i náměstí svatého Petra, které je ve Vatikánu a s ním i velkolepou baziliku a nedaleký Andělský hrad. Lodí se lze vydat na ostrov Capri a při cestě pak vidět majestátní sopku Vesuv. Na ostrově se pak můžete projet motorovým člunem, podél celého ostrova a to i s  průvodcem.

Pokud tuto plavbu uskutečníte, tak uvidíte světoznámou Modrou jeskyni a nadšeni budete také přírodními krásami ostrova a to například Bílou a Smaragdovou jeskyní, Tiberiovou skalou, útesy Faraglioni, které patří k symbolům ostrova, vidět pak také můžete přístav Marina Piccola s vilami S. Lorenové, G. Armaniho a mnoha dalších známých osobností. Z přístavu Marina Grande, se můžete vydat pozemní lanovkou až do hlavního města Capri, kde jsou stále kvetoucí Augustovy zahrady. Z městečka Anacapri, kam se dostanete autobusem, se pak můžete podívat pomocí sedačkové lanovky na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej