Mallorca je krásná i v zimě

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Španělsko a Mallorca je místem pro turisty hlavně v létě. Jsou tu oblíbená letoviska přímo u moře a jde o zemi, která je skutečně krásná a zajímavá. Samozřejmě, že v létě je tu teplo a možnost koupání se, ale pokud je vám zima dlouhá, pak si sem můžete zaletět i v zimě. Navíc zájezd v zimním období pro vás bude cenově velmi zajímavý.

Mohu-li doporučit let na Mallorcu, tak doporučuju letět z Německa. Při troše štěstí seženete letenky za 39 euro a to letenku tam i zpět anebo seženete skvělý hotel s polopenzí za 7 tisíc korun.

Pokud se rozhodnete letět na Mallorcu v zimě, tak určitě vyberte hotel v Palma de Mallorca, kde se můžete ubytovat celoročně. Jde o hlavní město Mallorcy, které leží přímo u Středozemního moře, takže vybrat hotel na pláži nebude těžké. Z Palmy se pak můžete podívat i do ostatních měst a vesniček, které jsou velmi krásné a zajímavé.

Na jaké teploty se zde můžete těšit v zimě?

Je to přibližně 17 stupňů, takže zimní bundy si nechte jen na cestu a do kufru si klidně přibalte plavky. Od hotelů se dostanete přímo do centra Palmy místním autobusem. Odtud potom můžete cestovat z hlavního autobusového nádraží a podívat se do dalších měst.

Na Mallorce se domluvíte samozřejmě španělsky, nejvíce se tu pak mluví německy, ale i anglicky se zde domluvíte. Z turistického střediska L´Areal, kde jsou umístěny hotely, se do centra Palmy dostanete autobusem číslo 15.

Centrum města je stejné, jako je například naše Praha. Jsou tu kulturní zajímavosti a obchody s oblečením, supermarkety Carefoure, Lidl a podobně. Pokud si chcete něco koupit, tak v centru je to o dost levnější, než v turistickém středisku L´Areal. Proto si peníze schovejte raději sem. Pobřeží je pak lemované nesčetným množstvím obchodů a restaurací, kde si kromě jiného můžete koupit suvenýry a nebo také se dobře najíst.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)