Rakousko a nejkrásnější kouty Štýrska

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Teichalmsee

By: sommerhitz Teichalmsee

Medvědí soutěsky, hluboký skalnatý kaňon, různé můstky, lávky, vodopády a tůně, to vše si můžete užít ve Štýrsku. Navštivte i vy jeden z nejkrásnějších koutů Štýrska a to Medvědí soutěsky. Toto jméno dostaly hlavně proto, že v dřívější době zde žili skalní medvědi a to se psal rok 1978.

Toto místo bylo prohlášeno za chráněnou přírodní památku a pro turisty je dnes velmi dobře přístupné. Za výchozí bod se považuje městečko Mixnitz ve Štýrsku, které leží  447 metrů nad mořem. Zde výlet začíná. Pokračuje se potom výstupem hlubokým skalnatým kaňonem a to podél vodopádů a tůní po 164 žebřících, lávkách a můstcích, které jsou upevněné na skalnatých stěnách.

Cesta trvá přibližně 3 hodiny a dostanete se po ní k tradiční hospůdce Guten Hirten, což v překladu znamená U dobrého pastýře. Hospůdka leží v nadmořské výšce 1 209 metrů a převýšení je zhruba 700 metrů. Výstupu se nemusíte bát, bude pro vás naprosto bezpečný a skrývá úchvatné pohledy a skvělé zážitky. Následně vás čeká turistická cesta do Teichwirtu, který je vzdálen 1 172 metrů. Pokud se budete cítit jako zdatnější turista, tak ještě můžete podniknout další, zhruba tří hodinovou tůru na Hochlantsch. Zde vás čeká jedinečný výhled na okolní vrcholky a také na jezero Teichalmsee.

Pokud se budete chtít na tento výlet vydat, tak si sebou vezměte dobrou obuv, to zaprvé, a za druhé potom přibalte pláštěnku pro případ, že by vám počasí nepřálo.

Vydejte se do těchto míst s cestovní kanceláří, která vám poskytne i česky mluvícího průvodce, protože ten je v tomto směru velmi důležitý a navede vás právě tam, kde byste poznali krásy rakouské přírody v jednom z míst, která skutečně stojí za to. Nechte se zlákat skvělým výletem, který je vhodný pro každého.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej