Kam za teplem za pár korun?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Milujte cestování, hlavně potom lákadla v podobě odpočinku na pláži, který bude spojený s možností se opalovat a také s možností se osvěžit v moři, případně oceánu? Pokud ano, určitě se vám budou hodit tipy na zajímavé destinace. Takové, kde si nejenom užijete příjemného tepla, ale i takové, u kterých je jistota, že vás dovolená vyjde doslova na pár korun.

Zamiřte směr jih

 

Jako první se musíme podívat na dnes tolik známé a osvědčené destinace, kde pokud jde o cenu dovolené, rozhodně nešlápnete vedle. Nejenom, že do řady takových lokalit seženete letenky levně, ale zujme vás také to, že jak levné jsou zde služby a jak levné je zde také zboží. A to se pozitivně podepisuje na tom, že ceny dovolených mohou být spojeny doslova s pár tisícovkami. Přitom lze mluvit i o all inclusive pobytu. O jakých destinacích mluvíme? Doporučujeme se při výběru zaměřit na tuto trojici:

  • Turecko
  • Tunisko
  • Egypt

Mnoho lidí má sice obavy z bezpečnosti, ale každý, kdo tyto země v nedávné době navštívil jenom potvrzuje, že jsou zcela liché. Proto není nutné mít strach.

Kam za teplem během zimy?

 

Již víte, kam vyrazit za teplem nejenom v hlavní sezoně, ale i na jejím začátku, nebo na konci. Co ale v případě, kdy je v těchto destinacích chladněji a u nás zuří mrazy? V takovém případě je třeba začít pomýšlet na exotiku. Ta byla vždy spojena s určitou nedostupností. To se však změnilo od doby, kdy se začaly výrazně snižovat ceny letenek. To se podepsalo na tom, že u exotická dovolená může být dostupnější.

Důvodem je to, že v mnoha lokalitách jsou potraviny, zboží a hotely stále celkem levné. A jedinou hlavní nákladovou položkou byla právě cena letenek. A díky poklesu cen je možnost vyrazit za teplem i v zimě podstatně dostupnější. Příkladem mohou být Thajsko letenky, které se v poslední době těší velké popularitě. Jak u milovníků odpočinku na pláží, tak u milovníků zajímavého poznání architektury a přírody. A jaké jsou lokality, které lze doporučit?

  • Ko Samui
  • Krabi
  • Phuket

Zkuste i Anglii

 

Skutečně jsme se nespletli. Je sice pravdou, že tato země je obvykle spojována s ne příliš dokonalým podnebím, v rámci kterého se střídá vítr, zatažená obloha a déšť. Roli však hraje to, kam vyrazíte a kdy tam vyrazíte. Pokud hledáte Anglie letenky, a rozhodně nechcete zažít ono typické počasí, ale chcete slunečno a teplo, je třeba zamířit do Londýna. A to konkrétně v letním období, v měsících červenci a srpnu. To se můžete těšit jak na slunečno, tak i na teploty okolo třicítky. Ideální, jak poznávat nejenom toto město, ale i jeho okolí.

Navíc je to právě Londýn, který je v poslední roky znám jako evropská destinace, kam se lze podívat opravdu levně. Mnohdy není problém najít zpáteční let, který by stál částku, která jenom lehce přesahuje tisíc korun.

Co jsme vynechali?

 

Výše zmíněný přehled možností patří mezi ty rozhodně nejpopulárnější. Určitě ale nekončíme, jelikož dalších míst, kde vám bude teplo a kde si budete moci dovolit zajímavou dovolenou i s menším rozpočtem, je více. Prvním naším tipem je určitě Bulharsko. Země, která byla populární v dobách socialismu, se opět dostává do popředí. Jak proto, že je stále levná, tak i proto, že kvalita ubytování i služeb výrazným způsobem stoupla.

Druhou možností, na kterou zaručeně nelze zapomínat, je také Řecko. To láká nejenom na nízkou cenu dovolené, ale rozhodně láká také na příjemné teploty. Navíc se jedná o zemi, která nezaujme jenom toho, kdo chce odpočívat na pláži. Je označovaná jako kolébka kultury a místní antické památky jsou obdivuhodné. Kdo chce svou levnou odpočinkovou dovolenou spojit i s trochou poznání, ten v tomto případě vedle rozhodně nešlápne.

Podobné články

Štítky

Sdílej