Tipy na evropská letoviska

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Plánujete dovolenou u moře, ale nechcete znovu do Chorvatska? Spolehněte se na nás! Připravili jsme pro vás tipy na zajímavá a především neokoukaná evropská letoviska. Počítají se především čisté pláže i moře, bohatý společenský život a sportovní vyžití. Samozřejmě neopomeneme historické památky nebo přírodní úkazy. Nezapomeňte také, že pro každý výjezd za hranice je nesmírně důležité cestovní pojištění!

Azurové pobřeží

Pobřeží u francouzské riviéry je vhodné pro ty, jež nechtějí dovolenou jen proležet. Je tu sice nádherné moře, ale také spousta dalších možností. Nedaleko se nacházejí totiž Jižní Alpy s vrcholy až do 3 000 metrů, jež přímo vybízejí k akčním výletům. Dále jsou zde oblíbené výlety na jachtách, kavárničky a kasina.

Coste Brava

V překladu Divoké pobřeží se rozkládá v oblasti Katalánska na východu Pyrenejského poloostrova. Dlouhé je 220 kilometrů a nabízí mnoho rozmanitých přírodních úkazů. Na plážích najdete jemný štěrk, jež přechází do nejjemnějšího písku a příkré útesy uzavírající krásné zátoky.

Řecký ostrov Thassos

Řecký Thassos si vysloužil mnoho vše říkajících přívlastků – Perla Egejského moře, Zelený ráj na zemi… Na rozloze 399 km2 naleznete mnoho romantických zákoutí, historických památek a nádherných pláží s bílým pískem. Opravdovou raritou je laguna Giola, jež je doslova azurový bazének vytesaný do skály.

Pobřeží Černého moře

Bulharsko je u českých turistů stále oblíbenější. Nabízí téměř všechno. Luxus si dopřejete na nádherných plážích Zlatých písků a romantické chvilku nedaleko od Balčiku. To nejlepší koupání se ale nachází u Albeny. Moře tu je spíše mělké s opravdu širokými plážemi, kolem kterých se rozprostírají pyramidové hotely.

Budete-li chtít nasát více historie, nezapomeňte na město Nesebar. Jedná se přes 3 tisíce let staré antické město, jež je součástí UNESCO. Nádherný je také Rilský klášter.

Rybářské městečko Dalyan

Dalyan můžeme nazvat takovým malých tureckým letoviskem. Chlubit se může jedněmi z nejkrásnějších pláží Evropy. Velmi se tady daří vodnímu sportu. Velkou devízou je ale také antické památky – například hrobky ze 4. století, které jsou vytesané přímo do skály. Dále také římské lázně a antický chrám.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.