Než vyrazíte na vysněnou dovolenou, vyřiďte si výhodné, ale dostatečné cestovní pojištění

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

cestovní pojištění

 

Čeká vás dovolená u moře či uprostřed zelených hor, kde budete podnikat oblíbený sport, výlety, poznávat krajinu i tamní kuchyni? Jistě se těšíte a určitě to budou skvělé dva týdny či jiné období. Avšak dříve, než nastoupíte do letadla, je důležité obrátit se na některou z pojišťoven a sjednat si cestovní pojištění, které pokryje nejednu nepříznivou zkušenost, která se nám v zahraničí může připlést do cesty.

Pojištění podlet typu dovolené

Jestliže chcete sportovat, potápět se, nebo budete provozovat adrenalinové kousky na kole či jiné, určitě o tom pojišťovně řekněte. Pojištění, které si zaplatíte musí předem počítat s rizikem, které vám ať už chcete, nebo ne, může hrozit. Např. při sportech si lehce zlomíte ruku, spadnete z kola a budete potřebovat přinejmenším ošetření lékařem, ne-li jednoduchou operaci, natož tak kdyby byla nutná hospitalizace dlouhodobější, transport z místa, kde se nehoda stane letecky do nemocnice, nebo zpět k nám do země. Ze zdánlivé maličkosti se může během chvíle stát co se týče financí vysoká částka, kterou byste v případě nedostatečného krytí pojištění hradili ze své kapsy. A může se pohybovat v řádech několika statisíc korun i víc.

Méně či více riziková destinace

Dalším, co je potřeba pojišťovně sdělit je místo, kde se vydáte. V určitých oblastech hrozí nezřídka onemocnění závažnými chorobami, je důležité se nechat před cestou očkovat a podobně. Dále jsou oblasti, kde je větší riziko z hlediska bezpečnosti. Jsou to oblasti, kde vládnou nepokoje, co se týče válečných konfliktů nebo střetů s migranty. Pojišťovny samozřejmě zajímá i délka vašeho pobytu v zahraničí a pokud byste se v dané zemi z jakékoli důvodu zdrželi, je dobré být informováni, kolik vás bude každý den prodloužení pojištění stát a kdy i jak o něm pojišťovnu informovat.

Než vycestujete, učiňte vše možné pro minimalizování rizika onemocnění nebo nutnosti návštěvy lékaře či nákupu léků. Pokud medikamenty užíváte, měli byste si je vézt z domu, stejně tak byste měli absolvovat prohlídku u svého lékaře, který vaši nemoc hlídá. Nezapomeňte ani na ošetření zubů, aby vás právě na dovolené nepřekvapily „nečekané“ bolesti zubu, natož tak složitý stomatologický zákrok.

Cestovní pojištění si můžete sjednat jednoduše přes internet. Stačí využít snadnou a rychlou kalkulačku cestovního pojištění a rázem zjistíte, které pojišťovny vám nabídnou pojištění přímo vám na míru a za jakých podmínek. Bez cestovního pojištění se do zahraničí nevydávejte, dovolená by se vám mohla velmi prodražit.