Plánujeme dovolenou

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Sotva vyleze sluníčko, každý se už vidí někde na dovolené. Každý se těší na tu dobu, kdy bude odpočívat a užívat si nových koutů země, proto si to lidé předem vyřizují, aby měli jistotu, že jejich vysněná dovolená bude dokonalá.

Kdy začít plánovat dovolenou?

Čím dříve začnete s plánováním dovolené, tím lépe uděláte. Mnoho lidí si zařizují termíny již v zimě, protože chtějí mít jistotu, že právě destinace, která se jim líbí a kde chtějí strávit svou dovolenou, bude k mání. Přestože si říkáte, že máte času dost, tak může na hotel, kde jste plánovali mít dovolenou, přijet zájezd a lidé z autobusu obsadí i vaše místa. Navíc mnozí lidé mají v práci nějaký rozpis dovolené a v některém zaměstnání je musí zapsat na celý rok. Tito lidé potom také musí myslet tak, aby se jim data shodovaly.

Co všechno je třeba zařídit?

Někteří lidé chtějí mít pohodlí a chtějí si dovolenou užívat bez starosti, a proto si dovolenou nechají naplánovat nějakou agenturou či cestovní kanceláři. Pravdou je, že je to pohodlnější, avšak jde to přes několik lidí, kteří potřebují výplatu, takže bude toto zařizování i dražší. Naopak pokud si chcete dovolenou naplánovat sami, tak nejprve vyberete destinaci, kde byste měli zařídit ubytování. Existují odvážlivci, kteří jezdí na tak zvaně „pas blind,“ což znamená, že si ubytování zařídí až na místě, ale někdy se může stát, že v okolí nejsou žádná místa a tak nezbývá nic jiného, než se vydat někam jinam.

Kromě ubytování musíte přemýšlet o tom, jak se budete stravovat. Jsou lidé, kteří si dovolenou plánují tak, aby si ji užili, takže nevaří, ale objednají si buďto polopenzi či plnou penzi na ubytování, kde svou dovolenou stráví. Vedle nich jsou i takoví, kteří jsou nenároční a šetrní, chtějí aspoň něco ušetřit a tak si vaří sami. Někdy si lidé vaří sami, protože nejsou zvyklí na cizí kuchyň anebo jsou to alergici a podobně.

Posledním krokem k dokonalé dovolené, je doprava. Každý preferuje něco jiného, jsou lidé, kteří si dovolenou plánují s autem, po případě za auto zapřáhnou karavan a mohou jet do světa, aniž by byli závislí na okolí. Ale jsou i takoví, kteří na dovolenou jezdí letadlem, a jsou destinace, kde se jinde než letecky skoro nedostanete. Pak existují také zájezdy, kdy cestujete autobusem. Dokonce si lidé dovolenou naplánují tak, že cestují po moři lodí.

Myslete na doklady, protože si nemůžete plánovat dovolenou třeba do Ruska, pokud nemáte vyřízené vízum. Takže než se vydáte do dané země, zjistěte si, že máte veškeré doklady, které potřebuje a pokud nemáte, tak si je vyřiďte, protože bez nich to může být problém.

Pokud máte všechny tyto body splněny, tak vaše dovolená je naplánovaná. Teď stačí zabalit si věci, nachystat peníze a můžete vyrazit.

Každý má rád jiný tip dovolené, avšak plánovaní dovolené se v mnohém neliší.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej