Potřebujete si opravdu odpočinout? Vyrazte na dovolenou do Janských lázní, Jáchymova nebo Luhačovic

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Ne všichni prahnou po dovolené v přímořských letoviscích, protože k tomu mohou mít spoustu důvodů. Někomu se nechce vážit dalekou mnohahodinovou cestu, další si potrpí na české přírodní krásy a jiný si to nemůže dovolit ze zdravotních důvodů.

Ať už patříte k jakékoliv skupině a na letní dovolenou se přesto těšíte, dejte přednost pobytu v jedněch z mnoha českých či moravských lázeňských destinacích. Lázně jsou výborný nápad nejen pro všechny, kteří trpí tělesnými nebo duševními problémy. Nacházejí se totiž v překrásných lokalitách, kde najdete nespočet historických i přírodních drahokamů.

Hurá na Moravu!

Nejen milovníci wellness aktivit si přijdou na své v Luhačovicích. Nejpopulárnější moravské lázně Luhačovice nabízejí pohodu všem, kteří chtějí relaxovat v nitru nedotčené přírody Bílých Karpat. Nacházejí se totiž v údolí říčky Šťávnice a návštěvníci mohou využít řadu blahodárných pramenů. K těm nejvýznamnějším patří Vincentka, Ottovka a také Aloiska. Vyrazte na Valašsko, kde se vám bude zaručeně líbit, protože se seznámíte rovněž z pěknými zvyky a tradicemi.

Do Krkonoš se rádi podíváte!

Udělali byste velkou chybu, kdybyste se nepodívali do malebného horského městečka Janské lázně. Jedná se o atraktivní relaxační a turistické místo, díky němuž naberete nový dech. Jen si představte, že první pramen zde objevili už v roce 1006! Ve volných chvílích můžete zdolat cyklistické stezky a navštívit lanový park či rašeliniště.

V Krušných horách se vám bude líbit

Když se vám vybaví lázně Jáchymov, určitě si je spojíte s radonovým pramenem, ale co ej na tom nejlepší? Jde o první radonové lázně na světě a lidé si jimi léčí již od roku 1906. Není divu, že si zde návštěvníci užívají volnočasové aktivity i léčebné procedury v rytmu zdraví.

Podobné články

Štítky

Sdílej