Provence na kole jsme museli prozkoumat

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Já a má dlouholetá kamarádka Ilona, jsme dlouho uvažovali nad tím, jak si od domácích povinností alespoň na pár dní odpočineme a kam vyrazíme za poznáním. Dlouho nám trvalo, než jsme přišli na zajímavou destinaci, která by se nám dvěma, jakožto zarytým milovnicím vína, mohla určitě líbit. Řeč není o ničem jiném, než o překrásné sluncem zalité Provence na kole, o které jsem prozatím slyšela pouze z doslechu od svých známých, kteří si tuto levandulovou destinaci nemohli vynachválit. Navrhla jsem tak Iloně, která o tomto bohem políbeném místě na zemi neměla ani tušení, že bychom letošní léto mohli strávit právě zde a ještě u toho zhubnout nějaké to kilo, což by se nám, jakožto maminkám po mateřské dovolené jistě hodilo. Na můj návrh velmi radostně kývla a tak nám nezbývalo nic jiného, než nechat v servisu naše kola, oprášit z nich tak nanesený prach a vyrazit vstříc poznání.

Neuvěřitelný zážitek opředený o nenáročnou turistiku

Jelikož nabídka zážitků v Provence na kole byla opravdu pestrá a k tomu všemu nám bylo nabídnuto vybrat si ze dvou typů obtížnosti zájezdů a to z lehčího a těžšího, nemohli jsme si velmi dlouhou dobu vybrat, kam a jak vlastně vyrazíme. Jelikož jsme ovšem obě dvě po mateřské dovolené a fyzička momentálně nepatří k našim silným stránkám, rozhodli jsme se nepřeceňovat své síly a zvolili si lehčí variantu zájezdu. Pokud by nám ovšem trasa přišla příliš lehká, měli jsme možnost přejít na těžší či si program zkrátit či prodloužit anebo ho vynechat úplně, což jsme také jeden den udělali, jelikož jsme se chtěli podívat na krásné pohoří Luberon jen tak se sklenkou vína a tak jsme svá kola nechali raději v kempu. A věřte nebo ne, užili jsme si to opravdu se vším všudy. Nenáročnou turistiku, totiž zvládnou i dvě zasloužilé matky, kterým byl donedávna pohyb naprosto cizí.

 

Příjemný kolektiv lidí chceme příští rok spatřit znovu

I když jsme plánovali, že si s Ilonou uděláme pouze dámskou jízdu ve dvou, přidala se k nám opravdu velmi příjemná skupinka dam z Brna, která byla na výletě již po osmé. Neuvěřitelně jsme si s nimi padli do noty a příští rok plánujeme další zájezd. To už ovšem zvolíme delší a náročnější variantu Provence na kole, jelikož jsme si dali s Ilonou předsevzetí, že do dalšího léta svou fyzičku rozhodně zdokonalíme a s naší novou partou se rádi vydáme vstříc vínu a úžasným zážitkům, které lze spatřit pouze na tomto místě.

 

Podobné články

Štítky

Sdílej