Proč si pro svou dovolenou vybrat Kypr?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Na rozdíl od dob ještě nedávno minulých dnes již nemusíme dovolenou trávit pouze u českých přehrad a rybníků, ale klidně je možné vypravit se mnohem dál.

Jednou z velmi lákavých destinací je třeba Kypr. Ten rozhodně stojí za to alespoň jednou navštívit. Existuje k tomu celá řada důvodů.

Tyrkysové moře

Jsme suchozemci, a tudíž pro nás bude moře vždy velkým lákadlem. A kypr nám ho nabídne měrou vrchovatou. Zdejší moře však není ani zdaleka tak poznamenané nečistotami, jako třeba Jadran u italských břehů. Voda okolo Kypru je takřka dokonale čistá a může se pyšnit nádhernou tyrkysovou barvou.

Tuto vodní plochu je pak reálné obdivovat jak z lodi, tak ještě lépe z pláže. Mezi ty nejznámější patří Golden Beach a Afroditina pláž.

Netknutá příroda

I když je dovolená Kypr snem mnoha lidí, příliš hotelových resortů se hlavně v severní části ostrova nevyskytuje. Pořád je se kde ubytovat, avšak kapacity, na rozdíl od jiných oblíbených destinací pro dovolenou, zde nejsou tak velké.

Díky tomu se zde nepohybuje tolik turistů a zároveň tu není zastavěno příliš velké množství plochy, což by samozřejmě působilo rušivě. I proto si mohou turisté vychutnat rozmanité přírodní scenérie, které Kypr nabízí.

Antické památky

Kypr dovolená je ideální i pro milovníky historie. Ostrov je doslova protkán rozličnými pamětihodnostmi. Takřka všude je možné narazit na nějaké ruiny starověkých osad či hrady, jež jsou často ve velmi dobrém stavu.

Nikdo by si rozhodně neměl nechat ujít návštěvu antického města Salamis, jehož počátky se datují až do osmého století před naším letopočtem. Město jako takové už sice neexistuje, ale lze si projít jeho pozůstatky.

Každý by navíc měl nakouknout i do Nikósie, což je metropole ostrova. I tady je možné narazit na obrovské množství památek a samozřejmě i nakoupit nějaké ty suvenýry. Bez těch by žádná dovolená nebyla kompletní.

Podobné články

Štítky

Sdílej