Balíme na dovolenou, aneb Jaké zavazadlo

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Když začíná léto, každý jen myslí na dovolenou, což je příjemná část celého roku. Avšak když dovolená, tak balení, což je naopak velmi stresující, protože lidé často panikaří, aby měli veškeré potřebné věci. A do čeho si můžeme dát věci?

Dovolená letadlem, musíme mít cestovní tašku

V případě, že jedete letadlem, víte, že váha vašeho zavazadla je omezená. Dokonce je dnes omezená váha i v zájezdových autobusech, protože často dochází k přetížení, a proto musíte přemýšlet, do čeho dáte své věci, abyste měli zavazadlo co nejlehčí.

Proto si mnozí lidé namísto cestovních kufrů, které jsou samy o sobě poměrně těžké, zejména když jde o plastové varianty, vybírají cestovní tašky. Protože taška je lehká a pro mnohé i přehlednější, protože má více kapes. Avšak v letadle by mělo zavazadlo uzamknuto, takže byste si na cestovní tašku museli pořídit maličkou kladku.

Auto uveze všechno

Oproti tomu, když jedete na dovolenou vlastním autem, tak si toho můžete sbalit, kolik chcete. Avšak když auto velmi zatížíte, tak se to samozřejmě projeví na spotřebě. Ale klidně můžete mít velké kufry na kolečkách, s kterými je potom lepší manipulace, když musíte zavazadla přemístit například z parkoviště do pokoje a podobně. A když jedete do hotelu, tak zavazadlo v podobě cestovního kufru vypadá lépe, protože má takový luxusnější ráz, kdežto cestovní taška je spíše sportovní záležitost.

Zvláštní zavazadlo pro děti

Pokud máte malé děti, tak jim většinou veškeré věci na dovolenou balíte sami. Avšak tyto malé děti se rády přidávají a mají spoustu otázek a navíc chtějí mít své speciální zavazadlo. A opravdu existují různé kufry, které jsou určeny pro vaše malé ratolesti.

Jedná se o plastové kufry, které jsou malé a ve tvarech zvířátek, takže jsou veselé a pro děti atraktivní. Takže vaše dítě může jet na dovolenou se zavazadlem v podobě tučňáka anebo s včeličkou. Bohužel jsou tyto kufříky trochu nepraktické, protože do malé plastové formy dáte opravdu málo věcí.

Kde koupím zavazadla?

Koupě zavazadel je lepší mimo sezónu, protože po nich není taková sháňka a jsou levnější. Avšak pokud doma nemáte žádný vhodný kufr či cestovní tašku anebo máte, ale potřebujete ji obnovit, tak nezbývá nic jiného, než si koupit novou i v sezóně. Cestovní zavazadla můžete koupit i v supermarketech, ale také v obchodech, kde se prodávají kabelky a jiné tašky.

Záleží na tom, zda máte zájem o značkové modely anebo vám stačí jen něco obyčejnějšího. Dokonce v mnoha případech si můžete zakoupit rovnou celé sady, kde máte například dva kufry dvou velikostí a příruční tašku a podobně.

Mít zavazadlo je důležité, protože nemůžete věci jen tak naházet, avšak kvůli hmotnosti a praktičnosti musíte přemýšlet, která varianta je pro vás ta nejlepší.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)