Dovolená Slovensko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazit na dovolenou? Máte, už dost ježdění na dovolenou k moři a přesto hledáte sluníčko? Dovolená strávená u moře je často rok co rok stejná – rezort, pláž, animace a pořád dokola. Většinou již čtvrtý den ležení na pláži začneme myslet na práci. Obyčejně stojí dovolená u moře i hodně peněz.

Co tak zkusit udělat změnu?

Autor obrázku: Marian Hubinsky

Místo trávení dovolené u moře, zkusit strávit dovolenou na Slovensku. Slovensko nabízí mnoho krás a příležitostí, jak efektivně strávit dovolenou. Slovensko je blízko České republiky, můžete cestovat třeba svým autem. Má podobnou kulturu a bezproblémově se domluvíte.

Slovensko je středně velký vnitrozemský stát. Slovensko leží ve střední Evropě. Samostatným státem se Slovensko stalo 1. 1. 1993, kdy došlo k rozdělení Československa. Slovensko sousedí s Českou republikou, Rakouskem, Polskem, Maďarskem a Ukrajinou. Slovensko je rozděleno na osm správních celků, sami si tak můžete zvolit správní celek pro svou dovolenou na Slovensku.

Při dovolené na Slovensku se nemusíte bát ani počasí. Slovensko leží v mírném podnebném pasu. Typické je pro něj střídání čtyř ročních období. Nejteplejším územím Slovenska je Podunajská nížina na jihu Slovenska. Naopak je tomu na severu Slovenska. Nejchladnějším místem je Lomnický štít.

V severní části Slovenska se nachází Karpaty, které jsou tvořeny i Vysokými Tatrami. Tato oblast patří mezi nejoblíbenější turistickou destinaci. Nejvyšší horou je Gerlachovský štít, tyčící se do výšky 2 655 metrů nad mořem. Slovensko je zemí bohatou nejen na hory. Nachází se zde i mnoho jeskyní, hradů, zámků i akvaparků.

Kromě výše uvedených věcí nabízí Slovensko i spoustu turisticky značených tras, cyklostezek, naučných chodníků. Dovolená na Slovensku je vhodná jak pro mladé lidi, tak i pro seniory. Dovolenou na Slovensku si skvěle užijí i rodiče s dětmi. Za hezkého počasí můžete využít procházek, návštěv akvaparků. Když nebude, zrovna ideální počasí, můžete se vydat po hradech a zámcích.

Autor obrázku: Ján Sokoly

Vhodným místem pro dovolenou na Slovensku je Malá Fatra. Malá Fatra nabízí turistické trasy pro pokročilé i děti. Většina turistických tras začíná v obci Terchová nebo ve Vrátné. Za procházku stojí i přechod Jánošíkovými dierami po žebřících a stupačkách. Tento výlet si užijí především děti.

Pro zdatnější turisty nabízí Malá Fatra o něco náročnější trasu. Jedná se o trasu s výstupem na Velký Rozsutec. Výstup je sice namáhavý, ale na konci váš čeká nádherná odměna. Naskytne se překrásný výhled. Z lehčích turistických tras stojí za výlet ještě i Šútovský vodopád nebo Púpov.

Okolí Malé Fatry nabízí i možnosti výletů. Krásný celodenní výlet můžete absolvovat třeba ve skanzenu Vychlovka. Ve skanzenu se svezete ojedinělou parní útraťovou železnicí. Na zpáteční cestě se můžete zastavit ve Staré Bystrici. Zde si prohlédnete jediný orloj v celém Slovensku.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)