Dovolená aneb Cestování autobusem nebo autem?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Každý si plánuje dovolenou někde dál od svého domu, od své práce, aby si od toho všeho odpočinul. Ale když chceme jet někam dál, musíme uvažovat nad tím, jak pojedeme.

Cesta autobusem

Výhody jízdou autobusem:

Mnoho lidí si řekne, že když dovolená, tak pořádná a hned od začátku, takže si raději zajde do nějaké cestovní kanceláře. Vybere vhodný zájezd a rezervuje jej pro sebe a svou rodinu, protože je to takto nejjednodušší, nejpohodlnější, člověk se nemusí o nic starat. A už to, že nebude muset řídit, místo toho si odpočine, jako účastník zájezdu, je uklidňující myšlenka.

Nevýhody jízdou autobusem:

Samozřejmě, že se tato varianta zdá pro mnohé jako naprosto ideální, ale i tady se najdou jisté nevýhody. Ta první je právě jízda autobusem. Člověk si nemůže zastavit, kdy sám chce, nemůže si otevřít okénko nebo jinak změnit teplotu, musí počítat s tím, že tam bude dalších 40 lidí, kteří určitě nebudou celou cestu úplně v klidu. A i to, že když konečně dojedete na své vysněné místo, jste na něm uvázaní celou dobu, protože tam nebudete mít žádné prostředky (ve výjimečných případech je k dispozici aspoň hromadná doprava.)

Cesta autem

Pro někoho naprosto nepředstavitelná věc, že by měl někam 1000 kilometrů jet sám autem, ale pro jiné nejlepší volba.

Výhody jízdou autem:

Autor obrázku: Count Rushmore

Když jedete autem, tak jste pánem vlastního času – můžete si zastavit, kde chcete a kdy chcete. Třeba když bude po cestě krásné místo, na které byste se rádi podívali, tak proč si tam na chvilku nezastavit? A také si můžete sami regulovat teplotu uvnitř vozidla.

Máte svůj klid, když budete chtít, pustíte si oblíbenou muziku, když vás to omrzí, můžete mít úplný klid a nemusí se ohlížet na dalších 40 účastníků. A co je na tom nejlepší? Že pokud dojedete na určený cíl a nebude se vám tam líbit, vezmete své vozidlo a pojedete dál. Nebo když budete chtít jeden den dát si třeba výlet do okolí, vezmete auto a jedete, kam jen budete chtít.

Má cesta autem i nevýhody?

Má, kupříkladu tu, že budete muset řídit, i když máte dovolenou. Takže si během jízdy nemůžete dopřát vychlazené pivo, snad jen bez alkoholu. A také, kdybyste chtěli jet společně na dovolenou nějaká velká parta, tak do jednoho auta neposedáte.

A ta nejhorší věc, která by se vám mohla stát, kdybyste jeli vlastním autem, je nějaká nehoda či závada (která samozřejmě může nastat i v autobusu, ale ty bývají více kontrolovány než auta a řidiči, kteří jimi jezdí poznají, že není všechno v pořádku). Samozřejmě, že i tomu jde částečně předejít. Každý, kdo plánuje jet autem někam daleko, by měl aut nechat před takovou cestou pořádně zkontrolovat odborníkem, jestli všechno funguje tak, jak má.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)