Dovolená ve Slovinsku

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Jako tradiční dovolená bývá označováno ležení u moře, ale vy máte chuť na něco jiného, něco netradičního? Chcete poznávat zajímavé a krásné místa cizích zemí? Anebo byste raději dali přednost adrenalinovým zážitkům? Tak či tak se zde nabízí mnoho destinací, které jsou schopny uspokojit veškeré vaše zájmy. A mezi ně patří i Slovinsko.

Proč si mám jako terč své dovolené vybrat Slovinsko?

Slovinsko nabízí spousty variant, jak si zde dovolenou užít. Můžete zde trávit aktivní dovolenou a využít hor v okolí pro zimní sporty, jako je lyžování. Ale také se zde nabízí možnost i jiných sportů, vedle cyklistiky a turistiky můžete využívat také vodních sportů, jako jsou rafting, canyoning anebo canoeing). Kromě toho se zde mohou vydat i milovníci přírody, kteří si užijí prohlídky slovinského Krasu, kde můžete objevit zajímavé jeskyně. A tak jako v každé zemi, ani tady nechybí kulturní využití v podobě hradů, zámků, klášterů a historických městeček. Anebo zájezd do Slovinska můžete mít jako léčebnou kúru, protože i zde e nacházejí lázně.

Jak se do Slovinska mohu dostat?

Cesta do Slovinska nebude žádným problémem, protože mnozí z vás běžně podnikají cestu za mořem do Chorvatska a Slovinsko je soused tohoto států. Ale pokud netroufnete vyjet sami vlastním autem, tak můžete využít služeb některé z mnoha cestovních kanceláří, které nabízejí i zájezdy do této země. Někteří volí pohodlnější variantu, což je letecky a někomu nevadí ani několik hodin strávených ve vlaku, záleží na tom, co je pro vás tou vhodnou volbou dopravy.

Zajímavá místa Slovinska

Pro každého je zajímavého něco jiného, někdo má rád přírodu, a proto navštíví slovinský Kras, avšak někdo dá přednost relaxaci a bude ho zajímat poloha lázní a kulturně založení lidé budou chtít vidět památky.

Triglavský národní park – je určen hlavně pro ty, kteří mají rádi přírodu. V tomto parku se můžete nabažit poklady slovinské fauny, protože tento park zahrnuje dvě botanické zahrady. Samozřejmě zde naleznete i několik památníků věnovaných osobnostem. Kromě přírodních památek zde naleznete i kulturní zajímavosti, jako jsou muzea či kostely.

Lipica – pokud toužíte po netradičním zážitku, tak tomuto místu se nemůžete vyhnout. Jak už název napovídá, jedná se o hřebčín pro typické koňské plemeno – Lipicáni. Tito koni jsou zajímaví sami o sobě, protože se rodí černí a jak postupně rostou, jejich barva se přeměňuje na bílou. V tomto hřebčíně se můžete kochat pohledem na tyto urozené koně, ale také předvedení jezdeckého umění, což jen nezapomenutelným zážitkem.

Postojenska jama – je jedno z nejkrásnějších míst Slovinska. Jde o nejdelší jeskyni ve Slovinsku. Své o tom poví už je to, že se po jeskyni pohybujete pomocí vláčku. A jestli jste unešení z krápníků českých jeskyní, tak zde budete nadšení, protože tolik krápníků jste při sobě snad neviděli. Jde o opravdu nádherný přírodní úkaz.

Samozřejmě, že i tato země nabízí spotu jiných zajímavých a krásných míst, které stojí za zhlédnutí.

Vaše dovolená může být i zajímavější než jen polehávaní u moře. Objevujte něco nového, zajímavého a krásného v cizích zemích.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)