Spánek pod širým nebem

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Začíná léto a krásné teplé noci, které se přímo nabízí na přespání venku a aby to bylo ještě zajímavější a plné zážitků, tak přímo pod širým nebem.

Poprvé pod širým nebem aneb Pár hodin hrůzy

Když se rozhodnete, že přespíte pod širým nebem, tak první se budete strašně těšit, že zažijete spoustu dobrodružství. Avšak když přijde večer a vy už jste zalezli ve spacáku, tak přijde pár hodin hrůzy, kdy ani nezavřete oči a jste stále v pozoru, protože najednou přijde strach.

Jednak přemýšlíte, že jste pod širým nebem, takže nejste ničím chránění a mohou za vámi přijít zloději anebo různá zvířata, zpravidla ženy mají paniku z toho, že po nich v noci budou šplhat různé druhy hmyzu. Navíc kolem sebe neustále posloucháte zvuky, které ještě neznáte a máte strach z toho, co to může být. Zejména nepříjemný je zvuk srnce, který je specifický, ale rozhodně vás nenechá v klidu.

To správné místo

Pokud si chcete užít krásný večer pod širým nebem, tak si musíte zvolit vhodné místo. Samozřejmě, že existují místa, kde je kempování a tedy i tak zvaný širák zakázán. Takovým místům byste se měli vyhnout.

Jsou lidé, kteří preferují místo v lese, protože mají kolem sebe stromy, které je mohou chránit před mírným deštíkem či rosou, ale v lesech zase žije daleko více zvěře a právě ze stromů padají na zem větve, které vás mohou v noci tlačit v zádech. A samozřejmě, že být schován pod stromem, když přijde v noci bouřka, může být nebezpečné. Někteří naopak volí jako vhodnou variantu spánek pod širým nebem na louce. Na louce máte krásný výhled na nebe a můžete pozorovat hvězdy.

Co si vzít sebou pod širák?

Spánek pod širým nebem je dobrodružstvím zejména ráno, když se probudíte venku, kdy zjistíte, že si nemůžete odskočit na toalety a ani nemáte luxusní koupelnu. Takže musíte počítat s tím, že kartáček pastu a dva litry čisté vody musíte vzít do batohu, abyste si vytvořili provizorní koupelnu v přírodě.

Samozřejmě, že stejným způsobem byste měli řešit i toaletu, takže byste neměli zapomenout ani na toaletní papír. A pokud se rozhodnete, že si večer uděláte oheň, abyste byli v teple a zároveň si udělali nějakou dobrou večeři, tak pamatujte, že musíte mít u sebe sirky anebo zapalovač. A pak už stačí vzít běžné věci, které si balíte třeba na dovolenou, takže nějaké oblečení, kosmetiku a podobně.

Oheň v přírodě

Mnoho lidí si nedokáže přestavit spát v přírodě, aniž by si nerozdělali pořádný táborák. Avšak dělat oheň pod širým nebem může být velmi nebezpečné. Vždy si musíte dát pozor, že jste od ohně dost daleko, abyste se sami či váš spací pytel nebo batoh nestali součástí ohně. A samozřejmě musíte dbát na to, abyste oheň řádně uhasili, nejlépe jej dostatečně polít vodou, aby od něj nechytl les či louka a podobně.

Spaní pod širým nebem je velkým zážitkem, ale nese to sebou i spoustu zodpovědnosti a také trochu strachu, aby se nic nestalo.

 

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej