Vydejte se za sluncem do oblak

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Znáte ten příběh o Daidalovi a Ikarovi, kteří se přiblížili ke slunci moc blízko? Z těch si příklad neberte. Na druhou stranu oni měli pouze křídla, zatímco vy si v 21. století můžete vybírat. Způsobů, jak se dostat do oblak, je několik. Některé jsou romantické, jiné spíš adrenalinové. Co si zvolíte vy?

Také vás láká létání a těšíte se na každý další let na dovolenou? Nebo jste ještě v dopravním letadle neseděli a svět z výšky tisíců metrů neznáte? Ať tak, či onak, abyste zhlédli z výšin, nemusíte si sedat do dopravního letadla. Existuje spousta dalších možností, které jsou levnější než letenka do exotické destinace.

Let v horkovzdušném balonu

Horkovzdušné balony vznášející se na obloze jste zatím vždycky viděli jen ze země? Ano, i to je překrásná podívaná. Teď si ale představte, jak hezky musí svět vypadat z jejich koše. Balony patří k prvním způsobům, jak se člověku podařilo dostat do vzduchu. Letí pomalu, po směru větru, nelze je řídit. Právě v tom však spočívá jejich kouzlo.

Adrenalinový tandemový seskok

Máte rádi, když vám v žilách koluje adrenalin? Pak musíte skočit! Celý tento zážitek trvá asi jen půl hodiny. Nejdřív se 20 minut během stoupání do výšky 3000 m nemůžete dočkat, pak 45 sekund padáte volným pádem a nakonec 7-10 minut plachtíte s padákem. Těžko říct, která z těchto tří částí je vlastně nejlepší. Jedno je ovšem jisté – jeden skok vám stačit nebude.

Plachtění vzduchem s padákovým kluzákem

Stát v koši balonu vám přijde moc nudné, ale chcete si raději užívat výhled na krajinu než rychle spadnout dolů? Pak by mohl být dobrou volbou paragliding. S pomocí padákového kluzáku budete bezpečně plachtit vzduchem. Zážitek je pochopitelně daleko větší, než když jste zavření v kabině letadla.

Existují i další letecké zážitky. Nejmenovali jsme například akrobatické lety, vyhlídkové lety letadlem či pilotování na zkoušku. Nadšení cestovatelé si mohou domluvit třeba i výlet letadlem pro 3 osoby z Prahy do leteckých muzeí v Německu. Líbila by se vám taková netradiční dovolená?

Podobné články

Sdílej