Dovolená s dětmi

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Mariamichelle / Pixabay

Určitě každý rodič ví, že dovolená s dětmi je ta nejkrásnější dovolená. Jde o to, že celá rodina může být na pár dní spolu a užívat si skvělé dobrodružství. V tomto případě si ale musíme pořádně rozmyslet, kam bychom na takovou dovolenou měli jet, jakou si vybrat destinaci a náplň jednotlivých dnů.

Určitě je dobré zvažovat destinaci pobytu a vůbec celé dovolené podle toho, jak staré děti máme, aby hotely a destinace nabízely určité služby a zábavu pro děti, a hlavně také podle věku zvolit dopravní prostředek, kterým se na dovolenou vydat. Pokud máte maličké děti, je s nimi vždy cestování o něco složitější, než s těmi staršími. Proto je výbornou volbou jako dopravní prostředek auto.

Teď už k výběru samotné destinace. Pokud se rozhodnete ubytovat někde v hotelu či penzionu, zde mají ve většině případů děti do dvou let ubytování zdarma. Ale i když to jsou už starší děti, je možné očekávat velké slevy a bonusy.

Spousta lidí jezdí na dovolenou, jak se říká ,,na vlastní pěst“. To v případě, že jedete s opravdu malými dětmi, příliš neriskujte. Pokud jsou děti větší, už v tom nebude problém, dá se vyjet taky „na blind“ do Chorvatska a mohou se to stát dovolené s největším dobrodružstvím právě pro děti. V případě, že jsou děti malinké a vyžadují mnohem větší pozornost, je na místě objednat zájezd předem u cestovní kanceláře, kde už máte ubytování v ceně letenky a nemusíte se naprosto o nic starat.

Nejlepší a nejoblíbenější destinací jsou Chorvatsko, Bulharsko, nabízejí spoustu možností právě na pobyty s dětmi, kde mohou běhat po písčitých plážích a užívat si opravdu čistého moře. V Bulharsku je také spousta zábavních parků pro děti, kde se můžou dosytnosti vyblbnout.

Pokud máte malé děti do věku 10 ti let, vynechejte dlouhé výlety po památkách, protože takovou věc takto malé děti moc neocení, jako vy. Radši se budou koupat a válet v písku, nebo si stavět paláce, než aby chodily 20ti kilometrovou túru.

Děti potřebují na dovolené zabavit hrami a dobrodružstvím, tak na to myslete, a pak už vám nebrání nic v tom, zažít krásnou a nezapomenutelnou dovolenou u moře.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)