Dovolená v zahraničí 2015

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Všichni si v průběhu různých částí roku plánujeme, jak se budeme „válet“ někde u moře a relaxovat. Přiblížíme si tedy, kam se vydat na dovolenou, kde nás to vyjde nejlevněji, kde mají lepší jídlo, ubytování a služby.

Nejdražší dovolená by nás letos vyšla nejspíše ve Francii, kde všechno o dost podražilo, naopak nejlevněji je pro tento rok v Bulharsku a kompletně vše. Čechy nejoblíbenější Chorvatsko je přesně ve středu, co se cen týká. Další levnější destinace v zahraničí je Turecko a Řecko, ale dráž je zase pro změnu ve Španělsku a též velmi oblíbené Itálii.

Cestovní pojištění

Na co si dát opravdu veliký pozor, když pojedete nebo poletíte na dovolenou do zahraničí? Určitě první nezapomenutelnou věcí musí být pojištění. Každý si říká, co by se mi tak mohlo stát zrovna u moře atd., ale opravdu na to myslete. V podstatě se může stát cokoliv, ať už Vám, nebo dětem, a pokud nebudete pojištění, opravdu se výloh za lékaře v zahraničí nedoplatíte. Jak se říká, nestojí to za to a je opravdu lepší si pojištění vyřídit.

Jak s financemi – platební karta nebo hotovost?

Další součástí, na kterou by si člověk měl dávat pozor, jsou finance. V mnoha destinacích se dá dnes platit platební kartou, ale ne vždy musíte najít bankomat a taky ne vždy je pro placení výhodný kurz. Určitě je lepší mít u sebe nějakou hotovost, kterou můžete platit. Pokud se rozhodnete nakoupit třeba v obchodním domě, na který narazíte, je dobré zase platit kartou.

Hlavně co se týká dovolené v Řecku, tam by se nemuselo vyplatit brát si sebou pouze platební kartu, v případě této dovolené určitě zvolte spíše co nejvíce financí v hotovosti.

V každém případě je dobré si zjistit, jak to v které zemi funguje, a podle toho se zařídit, abychom nespoléhali na to, že si vyberete na dovolené z bankomatu a ono to třeba ani nepůjde.

Zákony v destinacích

Dalším velkým problémem jsou samotné zákony jednotlivých destinací. Zvláště, když cestujete autem, je dobré si zjistit, jaké jsou v určité destinaci kam se chcete vydat zákony, ať už celkové, nebo na silnicích. Sice je mnoho zemí v EU, ale ne vždy platí stejná pravidla všude.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli dovolenou, řádně a poctivě si nastudujete, jak a kde co funguje. Tak bude jistě dovolená krásná a nezapomenutelná. Jsou to bohužel fakta, na které člověk musí pořád myslet a musí být dopředu připraven, aby za to potom nezaplatil velkou daní. Neměl místo krásné vzpomínky na dovolenou velké dluhy, které bude muset hradit ještě pět let po dovolené.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)