Trajekt vyjde levněji a zároveň je pohodlnější

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Cestování trajektem přináší několik výhod. Nabídka spojů je to výrazně bohatší, než pokud jde o leteckou dopravu. Vzhledem k bohaté nabídce přepravců vyplouvají trajekty na frekventovaných trasách i každou čtvrthodinu.

ed2456 / Pixabay

Díky tomu je mnohem snazší plánovat vaší cestu. Pokud nevíte, kdy nakonec přesně trajekt využijete, můžete jednoduše spolehnout na to, že až přijedete do přístavu, odvoz seženete.

Cestování trajektem je také výrazně pohodlnější než jiné druhy dopravy. Nejste fixováni na přidělené sedadlo, ale můžete se volně pohybovat po celém areálu, občerstvit se, nakupovat, poslat vaše ratolesti do dětského koutu a relaxovat. Tento rozdíl je patrný hlavně na trasách, kam se lze alternativně dopravit i například autobusem.

V neposlední řadě vyjde cestování trajektem výrazně levně, ať už jste pěší turista nebo potřebujete přepravit kolo, motocykl, osobní automobil nebo přívěs.

Kde lze využít trajekt

Doprava trajektem je populární například, pokud jde o cestování do Anglie nebo do Skandinávie. V obou případech je nabídka velmi bohatá a doplout lze do různých přístavů.

Zatímco cesta trajektem do Anglie obvykle trvá zhruba hodinu a noc strávíte na palubě jen při cestě z Belgie, Nizozemska nebo Španělska, spousta trajektů do Švédska či Finska je dálkových, například na cestě z Polska, Litvy nebo Lotyšska. V takovém případě je třeba si rezervovat i kajutu, ve které strávíte noc.