Dubaj – ráj na zemi ve Spojených arabských emirátech

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Dubaj je místem, kam velmi rádi jezdí turisté kdykoliv v roce. Lepší je sem ale vycestovat v zimních měsících, protože v těch letních je zde již skutečně velké vedro a jen málokdo toto vedro snáší. Lidé dostávají mokré ručníky kolem krku, aby zvládli pobyt venku…

Ještě před půl stoletím byste našli ve Spojených arabských emirátech pár rybářských vesniček, dnes jsou zde honosná sídla a obchodní města v americkém stylu. Emiráty patří k nejbohatším státům světa a to díky rozsáhlým ložiskům takzvaného černého zlata.

V Dubaji najdete velké množství kontrastů. Ubytovat se zde můžete převážně v pětihvězdičkových hotelech a pro milovníky nákupů jde zde ráj. Gigantické obchodní domy lákají. Ceny zboží jsou zde ale vyšší, než jaké jsou u nás, proto jet sem za nákupy se určitě nevyplatí.

Uvidíte zde také karavany s velbloudy a paláce jako z pohádky Tisíc a jedna noc.

Pláže jsou nádherné a jsou písčité. Koupání v Emirátech skutečně stojí za to. Slovo déšť zde neznají. Na plážích je velmi mnoho sportovního vyžití a na své si zde přijdou i rybáři. Nejlepší počasí je od září do května. Letní tropické teploty pak snižuje příjemný větřík, který tu vane prakticky nepřetržitě, nicméně teploty jsou skutečně tropické. V této oblasti prší maximálně 10 dní v roce.

Jak už bylo řečeno, užijete si zde nákupy v hypermoderních obchodních centrech. Najdete tu veškerý sortiment naprosto všeho. K mání jsou především světové značky od návrhářů. Koupit můžete značkové kabelky, obuv, kožené výrobky, kosmetiku a moderní elektroniku. Co se týče jídla, tak zde nalezne nejbohatší výběr významných světových kuchyní a tak si přijde na své skutečně každý.

Místní kuchyně je velmi pestrá, ale řídí se náboženskými příkazy. Většina hotelů v Dubaji nabízí mnoho vyžití, animační programy a bohaté sportovní vyžití. Určitě jde o místo, které za návštěvu skutečně stojí.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej